Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / «Історії успіху випускників ЗНУ»: вихованка спеціальності 051 «Економіка» освітньої програми «Управління персоналом та економіка праці» Світлана Мотчанова

«Історії успіху випускників ЗНУ»: вихованка спеціальності 051 «Економіка» освітньої програми «Управління персоналом та економіка праці» Світлана Мотчанова

«Історії успіху випускників ЗНУ»: вихованка спеціальності 051 «Економіка» освітньої програми «Управління персоналом та економіка праці» Світлана Мотчанова
11.01.2024 08:30 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ Факультети Економічний ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ЗНУ економічний факультет відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації працевлаштування пресслужба проєкт Історії успіху випускників ЗНУ

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває профорієнтаційний проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ». Нині пропонуємо інтерв’ю з вихованкою економічного факультету, випускницею магістратури 2023 року спеціальності 051 «Економіка» освітньої програми «Управління персоналом та економіка праці», фахівчинею цеху ультразвукових технологій Приватного акціонерного товариства «Північний гірничозбагачувальний комбінат» Світланою Мотчановою.

- Які у вас відчуття після закінчення магістратури?
- Коли виникло питання, чи йти далі після бакалаврату до магістратури – я не вагалася. Доля подарувала мені такий шанс, якого я не могла втратити. Я прекрасно розуміла, що ці півтора року промайнуть дуже швидко. Згадую, як начебто «нещодавно» приносила документи для вступу, а вже і ось, закінчила магістратуру.
- Як проходило навчання в магістратурі?
- У магістратурі мені було легко навчатись, тому що викладачі подавали матеріал дуже цікаво, я дізналась дуже багато корисного для себе, здобула нові навички. Стосунки між викладачами та студентами були легкими й довірливими, ставились викладачі до нас, студентів, завжди з повагою.
- Чи є у вас прагнення та бажання підвищити свою кваліфікацію та здобувати нові знання й досвід в інших галузях?
- Так, є бажання розвиватись далі, але так, щоб це перегукувалось із моєю основною спеціальністю, зокрема, з освітньої програмою «Управління персоналом та економіка праці». Для цього зараз уже відвідую інші курси за цим напрямком, тренінги та вебінари. Не хочу стояти на місці, прагну розвиватися й розвивати свої базові вміння, знання та навички, які отримала під час навчання в університеті.
- Які спогади про студентські роки для вас найкорисніші в житті та роботі?
- Для мене були корисними практичні заняття, коли викладачі розподіляли групу на окремі підгрупи для виконання різних кейсових або ситуаційних завдань, для аналізу конкретних ситуацій, вирішення виробничих завдань. Також цікавою була участь у «ділових» або «рольових» іграх за різними дисциплінами, які у нас викладали, іграх із проєктування, у практичних заняттях-дискусіях. Кожен студент завжди висловлював свою думку, і в цьому полягає цінність обміну знаннями та навичками. Ми практикували вміння роботи з командою і в команді та вміння швидко використовувати отримані на лекційних заняттях знання. Також мені було завжди цікаво відвідувати «гостьові лекції», зокрема, такі як лекція від компанії «Делойт», лекція з елементами практики від провідної інженерки з підготовки кадрів відділу розвитку персоналу ПАТ «Запоріжсталь» Юлії Баклаженко, лекція від директорки ТД «Меблі Сова» Ірини Нагаєць, лекція від провідної ректутерки агенції праці «Find Work-Wroclaw» (Польща) Вікторії Місюри та багато інших.
- Що ви порадите студентам ЗНУ?
- Я рекомендую виконувати всі завдання та завжди брати участь в командній роботі для того, щоб виявити лідерські навички, вміння швидко орієнтуватись у критичній ситуації, долати конфлікти та комунікувати, кмітливість, розсудливість, почуття обов'язку та здатність жертвувати особистісними інтересами заради спільних цілей і працьовитість.

Ірина Дашко,
докторка наук, професорка кафедри управління персоналом і маркетингу


Фото з архіву Світлани Мотчанової

Для довідки
У Запорізькому національному університеті за ініціативи відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування від 2020 року триває творчий проєкт «Історії успіху випускників ЗНУ». Втілюють його в життя факультети, інженерний навчально-науковий інститут ЗНУ ім. Ю. Потебні. Активно долучається до роботи й факультет журналістики, пресслужба вишу. Вони створюють матеріали про успішну професійну кар’єру наших випускників. Факультети університету та інженерний інститут допомагають налагодити зв'язок із випускниками факультетів різних років. Долучитися до цієї ініціативи можуть усі охочі випускники Запорізького національного університету та інженерного інституту ЗНУ (колишня Запорізька державна інженерна академія та Запорізький індустріальний інститут), котрі бажають поділитись із майбутніми молодими фахівцями таємницями професійного становлення, допомогти їм працевлаштуватись, на власному прикладі продемонструвати, як реалізувати себе в професії, тощо. Для цього треба надіслати матеріали чи контакти відповідної особи на пошту:
znu.pressa@gmail.com
Стежити за проєктом «Історії успіху випускників ЗНУ» можна за лінком: https://bit.ly/2HixRA8

Сьогодні архів проєкту – це вже понад 300 історій успіхів талановитих випускників Запорізького національного університету!

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

 

 

Схожі новини