Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники ЗНУ побували з навчальним візитом у Словенії

Представники ЗНУ побували з навчальним візитом у Словенії

Представники ЗНУ побували з навчальним візитом у Словенії
15.10.2023 12:35 Все Головні новини Факультети Іноземної філології Філологічний eRead ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ЗНУ проєктна діяльність економічний факультет філологічний факультет факультет іноземної мови міжнародна діяльність електронне читання eRead Erasmusplus

Представники Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) – завідувачка кафедри українознавства, професорка Ольга Стадніченко та доцентка кафедри української літератури Ірина Бакаленко – представили команду ЗНУ в навчальному візиті в рамках проекту Erasmus+ 2022-1-EE01-KA220-HED-000089331 eRead «Розвиток навичок читання за допомогою цифрових технологій». Захід відбувся 9-13 жовтня 2023 року в м. Копер (Словенія). Оскільки eRead спрямований на популяризацію національних мов (української, естонської, латвійської, словенської) через розвиток навичок читання на цифрових платформах, метою навчального візиту був обмін досвідом із навчання читання з використанням цифрових технологій.

 

Протягом тижня учасники проекту eRead із чотирьох країн (Словенія, Естонія, Латвія, Україна) обмінювалися професійними знаннями та практичним досвідом викладання державної мови як іноземної/другої у навчальних закладах різного рівня: дитячих садках, школах, університетах, освітніх центрах для дорослих. Заходи проходили в кількох локаціях: Приморському університеті (Univerza na Primorskem), Народному університеті (Ljudska Univerza Koper), Центральній дитячій бібліотеці.

У перший день заходу з вітальним словом до учасників звернулися представники адміністрації Приморського університету – проректорка з освіти Тіна Штембергер, декан педагогічного факультету Мара Котіч, заступниця декана з якості освіти Соня Рутар. Керівниця проєкту Олександра Головко у своєму виступі «Цілі, завдання, структура та очікування проєкту» представила особливості проєкту, окреслила його напрями, структурні компоненти та очікувані результати для кожного етапу.

Приморський університет і Педагогічний факультет виступили словенською та англійською мовами; розповідали про свої освітні програми, наукові проєкти, студентські заходи. Учасники також могли відвідати університетське містечко Копера. Пізнавальною була також екскурсія до бібліотеки, яка є освітнім центром міста. Особливе враження на учасників справили заходи, організовані працівниками бібліотеки для дітей та їх батьків з метою популяризації читання та мотивації до читання різноманітної літератури. Важливою частиною програми було відвідування занять у місцевих дитячих садках і школах, де словенська мова викладається як друга: учасники мали можливість взяти участь у навчальному процесі та ознайомитися з методичними матеріалами, звертаючи особливу увагу на розвиток навичок читання у дітей і дорослих.

Під час сесії з обміну досвідом представниці ЗНУ Ольга Стадніченко й Ірина Бакаленко присвятили свій виступ новим підходам до формування мотивації до читання, а також українському досвіду використання цифрових засобів в освітньому процесі. Виступ супроводжувався інтерактивними вправами, які викликали особливий інтерес серед учасників.

Збагачена новими знаннями, запорізька команда під керівництвом доцентки кафедри англійської філології та лінгводидактики Марини Залужною продовжить працювати над реалізацією проєкту.

 

Марина Залужна,

кандидатка філологічних наук, доцент кафедри англійської філології та лінгводидактики

 

Наталя Венгерська,

доцентка кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

 

 

Схожі новини