Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладачка журфаку провела тренінг для Запорізького осередку Національної спілки журналістів України

Викладачка журфаку провела тренінг для Запорізького осередку Національної спілки журналістів України

Викладачка журфаку провела тренінг для Запорізького осередку Національної спілки журналістів України
06.02.2024 15:51 Все Головні новини Факультети Журналістики ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ЗНУ факультет журналістики Національна спілка журналістів України співпраця тренінг журналістська етика війна

Професорка факультету журналістики ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) Вікторія Ковпак назвала фаховий тренінг «Словник етики українського журналіста під час війни». Захід відбувся на запрошення відповідальної секретарки Запорізької обласної організації НСЖУ Валентини Манжури.

 

У фокусі цієї зустрічі з журналістами були питання некоректної термінології, дискримінації, правомірності вживання стилістично забарвленої лексики під час війни. Обговорили практику вживання термінів «рашизм», «рашисти» та похідних від них слів як стилістично забарвлених синонімів до висловів «російсько-окупаційні війська», «російські загарбники», «військові країни агресора» тощо, що жодним чином не є дискримінацією за національною ознакою, а підкреслює належність до групи, яка є ворожою до українців, сповідує російсько-фашистську ідеологію та діє відповідно до неї.

Згадали про недоречність евфемістичного найменування російських воєнних злочинців «орками» для збереження юридичної точності термінів, що особливо актуально для інформаційних жанрів. Цікавою видалася практика спільного проходження тесту від Центру прав людини «ZMINA», яка дала змогу зупинитися на важливих кейсах кримської проблематики, адже попри майже 11 років окупації Криму, досі існує хибне розуміння використання термінології в цьому питанні – некоректність вживання поняття «анексія Криму», «російська влада в Криму», фраз «виїхали з Криму до України», «на кордоні з Кримом» та інші. Уточнили межі вживання понять «мігранти», «біженці», «ВПО», акцентували на пропагандистських технологіях у використанні форм «на Україні», «Білорусія» та ін.

Наприкінці зустрічі домовилися про продовження такої співпраці, адже тільки в постійній професійній взаємодії, залученню студентства до фахових платформ зможемо досягти якісних результатів у комунікаційних стратегіях спротиву ворожим інтервенціям – інформаційним, смисловим і територіальним.

 

Вікторія Ковпак,

факультет журналістики ЗНУ

Фото: Даша Зирянова

 

Стежте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

Схожі новини