Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Позачергове засідання Вченої ради: про що йшлося

Позачергове засідання Вченої ради: про що йшлося

Позачергове засідання Вченої ради: про що йшлося
12.02.2024 07:13 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ЗНУ Вчена рада відкрита заява відповідальне університетське лідерство

7 лютого відбулося позачергове засідання Вченої ради Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University), на якому розглянули текст Відкритої заяви колективу вишу щодо реформування системи вищої освіти в Україні.

 

Ректор Микола Фролов презентував проєкт заяви та окреслив ключові мотиви формування цього документа. Університетське середовище має чітко позиціонувати своє ставлення до важливих змін, які наразі ініційовані Міністерством освіти і науки України. Колектив ЗНУ має свою позицію і чітко її декларує назагал. Крім того, в університету є позитивний досвід об’єднання із Запорізькою державною інженерною академією, який можна масштабувати.

Під час засідання Вченої ради відбулось жваве обговорення проєкту заяви. Професорка кафедри загальної та прикладної фізики Вікторія Меняйло в своєму виступі відзначила, що зміни у вищій освіті назріли вже давно і, навіть, перезріли. Щодо проєкту звернення, то на її думку, він спрямований на підтримку конкретних ініціатив МОН щодо оптимізації мережі, державного замовлення та індивідуальної траєкторії здобувачів; у той же час містить низку справедливих зауважень на адресу Міністерства щодо його недостатньої комунікації з університетськими спільнотами щодо шляхів і механізмів реформування освітньої галузі. Вікторія Меняйло зауважила, що головний меседж звернення – поширити позитивний досвід ЗНУ щодо об’єднання вишів за ініціативою знизу, від якого виграли обидва заклади, та звернути увагу МОН на необхідність підтримки закладів освіти прифронтової зони. Тож на сьогодні ЗНУ є потужним гравцем на освітянській мапі України як за статистичними показниками, так і за глибиною залучення до багатьох процесів реформування вищої освіти; виш постійно генерує нові сенси та впроваджує нові ідеї, що стають прикладом для поширення в інших закладах. Університет просто зобов’язаний у цей складний для освітян час відкрито висловити свою позицію, наслідуючи принцип відповідального лідерства.

Завідувач кафедри філософії, публічного управління та соціальної роботи Тарас Бутченко вказав на об’єктивний характер процесу об’єднання закладів вищої освіти: «Це вкрай непросте завдання, зважаючи на складність, багаторівневість освітнього процесу, його нелінійній характер. Наш досвід свідчить про те, що запорукою успішності, сталості інтеграційного процесу виступає активна безпосередня участь колективів закладів вищої освіти в прийнятті рішень та налагодження тісних комунікацій зі всіма стейкхолдерами провадження освітньої діяльності. Потрібне вчасне інформування про процес планування, відповідні критерії та організаційно-правові умови об’єднання. Підтримую звернення колективу Запорізького національного університету до Міністерства освіти та науки України та розглядаю зазначене звернення як спосіб заявити про нашу готовність взяти активну та відповідальну участь у складних процесах інституційного зміцнення вітчизняної вищої школи, в тому числі шляхом об’єднання та відповідного масштабування її діяльності».

Директорка ІННІ імені Ю. Потебні Наталя Метеленко зазначила, що внаслідок приєднання Інженерної академії до ЗНУ є позитивні результати, адже відбулось удосконалення освітніх програм, організаційної структури управління інститутом, процес спільної наукової діяльності. Під керівництвом ЗНУ Інженерний науково-навчальний інститут вибудував міжнародні зв’язки з іншими закордонними університетами, а саме з міжнародними партнерами Польщі, Словаччини, Китаю та Німеччини. Наталя Метеленко підкреслила, що інтеграція ІННІ імені Ю. Потебні під брендом «ЗНУ» - це показовий приклад для інших університетів, які сьогодні на шляху модернізації.

Декан юридичного факультету Тетяна Коломоєць, декан біологічного факультету Людмила Омельянчик, завідувач кафедри бізнес-адміністрування і менеджменту зовнішньоекономічної діяльності Дамір Бікулов закликали підтримати пропозицію керівництва вишу.

Члени Вченої ради одностайним голосуванням підтримали запропонований варіант відкритої заяви

 

Текст Відкритої заяви: https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=61926&lang=ukr&news_code=v--dkrita-zayava-vcheno---radi-znu--schodo-reformuvannya-sistemi-vischo---osv--ti-v-ukra--n--

 

Стежте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

 

 

Схожі новини