Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ презентували проєкт із євроінтеграції та сталого розвитку сільських територій України

У ЗНУ презентували проєкт із євроінтеграції та сталого розвитку сільських територій України

У ЗНУ презентували проєкт із євроінтеграції та сталого розвитку сільських територій України
21.02.2024 12:14 Все Головні новини Факультети Біологічний ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ЗНУ проєктна діяльність євроінтеграція сталий розвиток сільських територій України запорука забезпечення продовольчої безпеки умови повоєнного відновлення NEWAGRO ЄС Еразм

20 лютого в Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) в онлайн-форматі відбулася презентація проєкту «Євроінтеграція та сталий розвиток сільських територій України як запорука забезпечення продовольчої безпеки в умовах повоєнного відновлення»  (далі – NEWAGRO), який реалізується в межах проєкту ЄС Еразмус+ напрям ім. Жана Моне.

 

На зустрічі були присутні викладачі та студенти економічного та юридичного факультетів, представники органів влади та торгово-промислової палати, представники українських та іноземних закладів освіти та науки, а також власники бізнесу в сільській місцевості. Перший проректор, професор Олександр Бондар у своєму вітальному слові наголосив, що наразі головною задачею є не лише розвиток освіти, а й підготовка конструктивних пропозицій, які в подальшому Україна зможе відновити втрачені ресурси. Проректорка з науково-педагогічної роботи, міжнародної та проєктної діяльності, доцентка Олена Тупахіна зазначила, що актуальність проєкту лише зростатиме, адже це лише початок великого шляху, який надалі переродиться у різні ініціативи на регіональному та національному рівні.

«Дуже імпонує міжуніверситетська та міжфакультетська співпраця, що забезпечить в подальшому повоєнне відновлення України», - підкреслив представник Національного Еразмус + офісу в Україні Петро Крайнік. Надалі координаторка проєкту JMM NEWAGRO, професорка Світлана Кушнір, окреслила ідею, мету та головні завдання проєкту. Було також представлено логотип проєкту, який має три складники – тризуб, колос і вила, що відображає символи проєкту NEWAGRO.

Присутні підкреслили, що команда складається з трьох представників економічного факультету це Світлана Кушнір, Тетяна Батракова, Наталя Венгерська, та з трьох представників юридичного факультету – це Дмитро Федчишин, Олександр Бондар, Дмитро Луц.

Мета проєкту – формування обізнаності в частині продовольчої політики ЄС та приведення системи продовольчої безпеки України до європейських стандартів шляхом сприяння, підтримки та пріоритетності відновлення та розвитку сільських територій. А сам проєкт направлений на науково-дослідницьку, інформаційно-роз’яснювальну та просвітницьку роботу щодо поширення позитивного досвіду серед цільових груп. Така робота буде направлена не лише на студентів, школярів і викладацько-наукову спільноту, а й на представників агровиробництва та відповідних державних установ.

«Важливо популяризувати село, показати не лише тяжку працю, а й можливість отримати задоволення від сільського життя, відновлення традицій», – наголосила професорка Світлана Кушнір.

Команда проєкту також розповіла про складники основних модулів курсу NEWAGRO «Євроінтеграція та сталий розвиток сільських територій України як запорука забезпечення продовольчої безпеки в умовах повоєнного відновлення». Доцентка Тетяна Батракова закликала студентів долучатися до різних заходів, які вже плануються в межах проєкту, зокрема до флешмобу «Посади дубочок». 

 

Олександра Ткаченко, факультет журналістики

 

Стежте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

 

 

Схожі новини