Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На філологічному стартувала програма Жана Моне «Erasmus+» «EUROTOLERCULTURE»

На філологічному стартувала програма Жана Моне «Erasmus+» «EUROTOLERCULTURE»

На філологічному стартувала програма Жана Моне «Erasmus+» «EUROTOLERCULTURE»
22.02.2024 12:26 Все Головні новини Факультети Філологічний ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ЗНУ філологічний факультет освітній процес проєктна діяльність інклюзія Erasmus+ EUROTOLERCULTURE

15 лютого на філологічному факультеті ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулися перші навчальні тренінги курсу «Європейські стратегії формування толерантного суспільства: медіа, освіта, мистецтво», що реалізується в межах проєкту Erasmus+ Модуль Жана Моне «EUROTOLERCULTURE» «Європейський досвід формування культури толерантності в українській перспективі: освіта, медіа, мистецтво».

 

Метою проєкту постають важливі завдання розвитку культури толерантності в освітній сфері, зокрема у школі. Викладачі філологічного факультету розробили навчальні модулі, в яких розглядатимуться правила толерантної поведінки у професійній та особистій сферах, техніки упровадження етичної освіти в освітній процес у школі й університеті. Проєкт «EUROTOLERCULTURE» допоможе майбутнім педагогам критично поглянути на власну поведінку та комунікацію в соціумі, позбутися стереотипів та упереджень, професійно підготуватися до роботи в режимі інклюзивного навчання, стати професійним тренером у галузі нової педагогіки та, найголовніше, усвідомити, що цінність життя кожного / кожної виявляється в їхній багатоманітності.

Курс «EUROTOLERCULTURE» спрямований на студентів ЗНУ, школярів, представників громадських організацій, вчителів шкіл, працівників позашкільних навчальних закладів – мистецькі школи, дитячі бібліотеки.

Координаторка проєкту Ірина Бондаренко зауважила: «Ми націлені на зміни в новій українській школі, які торкатимуться не лише змісту навчальних програм, а передусім – філософії виховання. Педагогіка має бути націленою на особистість дитини, яка зростає в умовах війни та соціальних конфліктів. Навчитися сприймати дитину з її унікальністю та проблемами – головне завдання сучасного вчителя».

Проєкт «EUROTOLERCULTURE» – командна робота декана філологічного факультету Ірини Бондаренко, завідувачки кафедри української літератури Наталії Горбач, доценток кафедри Юлії Курилової, Валентини Ніколаєнко, Ірини Бакаленко, аспіранта кафедри Олександра Смирнова, які працюють над окремими модулями.

Водночас Ірина Бондаренко анонсувала проведення творчого конкурсу «Побачити, почути, відчути: на шляху до порозумінь», що охопить широку цільову аудиторію – школярів загальноосвітніх шкіл міста Запоріжжя та регіону, студентів ЗНУ, центри підтримки переселенців у м. Запоріжжя.

Більш детально ознайомитися з програмою EUROTOLERCULTURE можна на сайті проєкту https://etc.znu.edu.ua/.

 

Ірина Бондаренко,

декан філологічного факультету

 

Стежте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

Схожі новини