Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Журфак провів тренінги для Томаківських ліцеїстів

Журфак провів тренінги для Томаківських ліцеїстів

Журфак провів тренінги для Томаківських ліцеїстів
28.02.2024 12:24 Все Головні новини Факультети Журналістики ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ЗНУ факультет журналістики профорієнтація вступ

У ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) з нагоди Дня безпечного інтернету щорічно триває чимало освітніх заходів. Та й по всьому світу протягом тижня чи всього місяця об’єднуються для сприяння безпечному та креативному використанню цифрових технологій, особливо серед дітей та молоді. У фокусі особливої уваги питання безпечного інтернет-середовища, алгоритмів відповідального використовування технологій, застосування критичного мислення, перевірки інформації, онлайн-етикету тощо. Це унікальна можливість для проведення заходів з онлайн-безпеки разом з усім світом.

 

Особливо значущими стають такі заходи в умовах війни, коли російська пропагандистська машина в інтернет-середовищі працює без упину. І важливо вміти їх виявляти, таким чином попереджуючи їх руйнівний вплив. Саме з такою метою – наголосити на руйнівних впливах російських пропагандистських технологій в інтернет-середовищі – професорка кафедри соціальних комунікацій та інформаційних технологій Вікторія Ковпак провела дві зустрічі зі школярами 10 та 11 класів Томаківського ліцею № 2 Томаківської селищної ради Дніпропетровської області.

У нагоді став підготовлений завдяки команді «Інтерньюз-Україна» онлайн-квіз, де зібрали цікаві історії, кейси та несподівані факти про медіаграмотність, дезінформацію та пропаганду. Учні динамічно відповідали на питання в чаті, коментували кейси пропаганди та ділилися прикладами з власних спостережень інфопростору. Особливо цікавими стали для молоді «наративні розпаковки» пропагандистського мульту «Казка про Ваню та Миколу», в якому росіяни спробували обґрунтувати дітям, чому рф напала на Україну, та «соціальної реклами», а насправді також пропагандистського ролику про Різдво 2023 у начебто замерзлій Європі. Учні пообіцяли показати ці абсурдні ролики батькам для проведення з ними бесід з інфомедійної грамотності.

Під час зустрічі з учнями 11 класу заступниця декана з профорієнтаційної роботи, доцентка кафедри соціальних комунікацій та інформаційної діяльності Тетяна Іванець запросила учнів 9-11 класів до Відкритої академії STREAM-освіти ЗНУ – безкоштовної освітньої платформи, де школярі зможуть прокачати навички комунікації та письма. Важливим і корисним компонентом зустрічі було детальне розтлумачення Тетяною Іванець особливостей заповнення Анкети вступника-2024:

https://docs.google.com/forms/d/1W-ZD1iZ90UAbTXcg-iSjMm8fE17xATILqSNf-V4MvGk/edit

Йшлося й про реєстрацію на безкоштовні пробні тренінги із НМТ у зручному дистанційному форматі, у системі електронного забезпечення навчання Moodle ЗНУ https://docs.google.com/forms/d/1-QX9fljdlibNsk7zOy-4QNENOd-yXHls0XCX7JLZxR8/viewform?edit_requested=true

На заході згадали й про та набір на 4-місячні курси підготовки до Національного мультипредметного тесту (НМТ)

http://docs.google.com/forms/d/1xxp9_0vJYU5tfwEnUkYUtMPelVhZ_IvwIcfbnrHtRW8/edit?usp=drive_web

Всім учням відправили для зручності розроблену Пам’ятку абітурієнта з корисними лінками на сторінки факультету журналістики в соціальних мережах.

До речі, 11-класники вже почали цікавитися особливостями підготовки мотиваційного листа, тож викладачі поділилися попередньо зі структурними елементами. Особливу подяку за можливість спілкування зі школярами з актуальної проблематики інформаційної гігієни, презентації освітніх програм факультету висловили соціальному педагогу Ірині Федоришиній та вчительці історії та громадянської освіти Людмилі Стельмах, які популяризують тему медіаграмотності та інтернет-безпеки в навчальному закладі. Щоб бути в курсі новин журфаку, треба перейти за лінком

https://linktr.ee/znu.zhurfak

Цікавинки ВСТУПНИКУ-2024 зібрали в телеграм-групі

https://t.me/+pzWcva7ZvhtjYmJi

 

Вікторія Ковпак, кафедра соціальних комунікацій та інформаційної діяльності

 

Стежте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

Схожі новини