Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / В ІННІ ім. Ю.М. Потебні відсвяткували 210 річницю з дня народження Кобзаря

В ІННІ ім. Ю.М. Потебні відсвяткували 210 річницю з дня народження Кобзаря

В ІННІ ім. Ю.М. Потебні відсвяткували 210 річницю з дня народження Кобзаря
08.03.2024 08:19 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ЗНУ Інженерний навчально-науковий інститут ім Ю М Потебні кафедра інформаційної економіки підприємництва та фінансів річниця з дня народження Тараса Шевченка свято

«Великий син великого народу» – саме так назвали захід його організатори, заступник директора з виховної роботи Інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) ім. Ю. Потебні Роман Воляр і викладачка кафедри інформаційної економіки, підприємництва та фінансів Ольга Пєтухова. А учасниками події стали викладачі та студенти ІННІ ім. Ю. Потебні, зокрема, молодь – члени студентської проблемної групи «Ділова українська мова професійних комунікацій у бізнес-середовищі» разом із керівницею гуртка, викладачкою Ксенією Жовнір-Василенко.

 

210 років минуло з дня народження Тараса Шевченка, проте і сьогодні його творчість не втрачає актуальності. Впродовж століть, в найскладніші часи вона надихала людей на боротьбу. Допомагає його творчість і нині. Саме про це і йшлося під час заходу. «У своїй творчості Тарас Григорович Шевченко формулює своє бачення патріотичної місії митцярозповісти сучасникам і нам – нащадкам, що діялось у світи, “чия правда, чия кривда і чиї ми діти”, – підкреслює Ольга Пєтухова. – Тобто поет прагнув зберегти вісь неперервності часу. Тарас Шевченко поставив перед собою завдання будити в людях національну свідомість».

Впродовж заходу лунали вірші поета, проте, відходячи від традиції святкування річниці із дня народження Тараса Шевченка, яка склалася в ІННІ ім. Ю.М. Потебні, цього разу вірші читали не студенти. Ольга Пєтухова давала послухати молоді, як їх читають військові, що знаходяться на передовій, та діячі мистецтв. І наведені рядки лунали так, наче написані сьогодні.

«Поезія Тараса Шевченка є волелюбною за тематикою, – підбиваючи підсумки зазначила ведуча, – народна за характером та пророча. Вона є такою, що поза часом. Сьогоднішній захід – це наш дар пам’яті українському генію. Це прояв національної самосвідомості та гідності».

 

Facebook ІННІ ім. Ю.М. Потебні: https://www.facebook.com/IngenerkaZNU

 

Матеріал наданий Інженерним навчально-науковим інститутом ім. Ю. Потебні

 

Стежте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

Схожі новини