Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти можуть отримати податкові знижки з оплати за навчання

Студенти можуть отримати податкові знижки з оплати за навчання

Студенти можуть отримати податкові знижки з оплати за навчання
08.03.2024 20:16 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ЗНУ відділ бухгалтерського обліку фінансової бюджетної звітності освітній процес соціальна політика податкові знижки компенсація оплата за навчання

Щороку в межах реалізації соціальної політики в Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) студентство, яке навчається за кошти фізичних та юридичних осіб (за контрактною формою навчання), інформують про особливості отримання податкової знижки з оплати за навчання. Нині можливість отримати податкову пільгу цікавить багатьох студентів і їхніх батьків.

 

Згідно з п.п. 166.1.2, 166.2.1, 166.3 ст. 166; п.п. 166.4.2 ст. 164 «Податкового кодексу України», громадяни/громадянки України, які є найманими працівниками і з заробітної плати яких сплачується податок на доходи фізичних осіб та оплачують навчання в закладах освіти, мають право на компенсацію до 18% від його вартості. Податкова знижка визначається згідно з офіційно підтвердженим доходом громадянина/громадянки. Водночас треба працювати та сплачувати за середню спеціальну або вищу освіту за себе або члена сім'ї першого ступеня споріднення, зокрема того, хто не працює (батьки, чоловік/дружина, діти).

Отримати відшкодування (податкову знижку) за видатками на освіту за 2023 році можна до кінця цього року (до 31 грудня 2024 року включно). Для цього потрібно звернутися до відділення Державної податкової служби України за місцем реєстрації та подати заяву й інші передбачені умовами документи або це можна зробити дистанційно в особистому кабінеті платника податків на сайті Державної податкової служби України за лінком:

 https://cabinet.tax.gov.ua/login

При заповненні декларації в електронному вигляді потрібно підготувати:

- Скан паспорта;

- Скан ІПН;

- Скан документа про реєстрацію місця проживання;

- Скан довідки про доходи (також можна оформити на сайті– форма F0121614) ;

- Скан договору;

- Скан квитанцій про оплату;

- Реквізити карти банку в форматі UA*****, на яку будуть перераховано кошти;

- Додаткові документи, за необхідності (підтвердження ступеня спорідненості, зміна прізвища тощо);

- Якщо декларацію заповнює один із батьків – також потрібні документи на студента (скан паспорта, ІПН, документ про реєстрацію місця проживання).

Для входу в особистий кабінет та підтвердження особи декларанта знадобиться електронний підпис.

 

Після підтвердження особи для створення електронної декларації знаходимо «ЕК для громадян», обираємо «Податкова декларація» та «+» Створити. Далі залишилось лише заповнити необхідні поля, «Підписати», «Відправити» та дочекатись квитанції, що декларація прийнята.

 

Про умови отримання такої знижки та алгоритмом дій вже писали в попередніх матеріалах на сайті ЗНУ, усі охочі можуть ознайомитись із ними за такими лінками:

https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=42486&lang=ukr&news_code=studenti-kontraktniki-mozhut-povernuti-koshti-za-navchannya-cherez-pererakhuvannya-podatkovoyi

 

https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=42538&lang=ukr&news_code=studentiv-kontraktnoyi-formi-navchannya-informuyut-pro-osoblivosti-otrimannya-podatkovoyi-znizhki

 

Зверніть також увагу на деякі важливі моменти. Кошти, передбачені податковою знижкою, повертаються на ім’я тієї особи, яка працює (батько або мати студента/студентки) і яка в контракті зазначена як замовник/замовниця освітніх послуг. У квитанції про оплату теж необхідно вказати те саме ім’я. Кошти перераховуються на банківську картку (будь-якого банку) за наданими замовником/замовницею реквізитами.

 

Якщо виникають запитання, можна звернутися до своєї податкової або на гарячу лінію.

 

Відділ бухгалтерського обліку, фінансової та бюджетної звітності

 

Стежте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

Схожі новини