Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / «Історії успіху випускників ЗНУ»: вихованець юридичного факультету Михайло Віхляєв

«Історії успіху випускників ЗНУ»: вихованець юридичного факультету Михайло Віхляєв

«Історії успіху випускників ЗНУ»: вихованець юридичного факультету Михайло Віхляєв
22.03.2024 13:48 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ Факультети Юридичний ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ЗНУ юридичний факультет відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації працевлаштування пресслужба проєкт Історії успіху випускників ЗНУ

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває профорієнтаційний проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ». Пропонуємо вашій увазі розповідь про кар’єрне становлення випускника юридичного факультету, який закінчив навчання у виші в 2009 році, одержавши диплом магістра спеціальності «Правознавство» з відзнакою, Михайла Віхляєва.

 

На сьогодні Михайло Віхляєв – заступник директора Видавничого дому «Гельветика», професор кафедри адміністративного, фінансового, інформаційного права Державного вищого навчального закладу «Ужгородський національний університет», доктор наук, професор. Ось що він розповідає про етапи своєї кар’єри:

- У період із вересня 2009 року по вересень 2017 року я працював на кафедрі конституційного та трудового права Запорізького національного університету на посадах викладача, доцента, професора. У 2013–2015 роки разом з деканом Тетяною Коломоєць спільно із Запорізьким центром перепідготовки і підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ та організацій організовано та проведено 74 лекції з антикорупційної тематики в межах Державної програми щодо запобігання і протидії корупції на 2011–2015 роки. Також у цей час спільно з головним управлінням Міністерства юстиції України в Запорізькій області під сумісним керівництвом Тетяни Коломоєць ми разом з  викладачами та студентами юридичного факультету започаткували пілотний проєкт «Правознавство для дітей», у межах якого провели лялькові вистави з правової тематики для дітей дошкільного віку в дитячих садках м. Запоріжжя та Запорізької області. Упродовж вересня-грудня 2017 року я працював на посаді заступника директора з наукової роботи Причорноморського науково-дослідного інституту економіки та інновацій.

За результатами наукової діяльності в 200-2014 роках неодноразово нагороджений подяками міського голови м. Запоріжжя, подякою Запорізької обласної ради, голови Запорізької обласної державної адміністрації, грамотами ВГО «Союз юристів України», ВГО «Асоціація правників України», грамотами ректора Запорізького національного університету.

Вважаю, що професія юриста – одна із найбільш затребуваних та престижних серед усіх. Ссаме це і було одним із аргументів на користь мого вступу на юридичний факультет. Певен, що люди, які вибирають у майбутньому бути юристами, мають володіти такими рисами, як: обізнаність, уважність, чесність, порядність, стресостійкість, терплячість, етичність, справедливість, аналітичний склад розуму та вміння працювати в команді.

Вступ на юридичний факультет Запорізького національного університету – це було моє виважене рішення. Як уже сказано, на це вплинуло вагоме значення професії юриста у сучасному світі, бажання бути причетним до цього і головне – університет та викладачі. Запорізький національний університет – найкращий заклад вищої освіти з потужною юридичною школою, яку представляють найбільш кваліфіковані спеціалісти, знавці своєї справи.

Загалом юридичний факультет Запорізького національного університету – велика родина. У мене склалися досить теплі стосунки як із викладачами, так і з одногрупниками. З багатьма підтримую зв’язок і донині. З юридичним факультетом Запорізького національного університету неможливо роз’єднатися! Про це свідчить моя викладацька діяльність на цьому факультеті, а також те, що я є членом спеціалізованої вченої ради Д 17.051.07 Запорізького національного університету. Крім того, на сьогодні Видавнича група «Гельветика» організовує з юридичним факультетом Запорізького національного університету різноманітні наукові заходи, які знані в різних кутках України, ініціаторка яких – докторка юридичних наук, професорка, членкиня-кореспондентка Національної академії правових наук України, заслужена юристка України, декан юридичного факультету Тетяна Коломоєць.

Я дуже тішуся з того, як промайнули мої студентські роки на юридичному факультеті Запорізького національного університету. Якби дали можливість щось змінити в минулому, я б знову зробив усе те саме. Адже на те, ким ми є нині, впливає наша освіта, досвід, міжкультурна комунікація.

Ті знання, які отримав, навчаючись на юридичному факультеті Запорізького національного університету, – безцінні. Нині я їх використовую у своїй діяльності: під час реєстрації юридичних осіб, співробітництва з іншими суб’єктами, з якими співпрацює Видавнича група «Гельветика», тощо.  

Майбутнім юристам, студентам юридичного факультету хочу порадити: ґрунтовно вивчати теорію права, брати участь у різних науково-практичних заходах, розвивати комунікативні вміння та аналітичне мислення й завжди тримати руку на пульсі змін.

Чи досяг я поставлених цілей? Ні, не досяг. Вважаю, що людина має постійно розвиватись, вивчати нове, відкривати для себе невідоме. Як колись влучно сказав колишній американський футбольний тренер і телевізійний аналітик Лу Гольц, «у цьому світі ви або ростете, або згасаєте, тож рухайтеся і розвивайтеся».

У майбутньому планую і надалі займатися саморозвитком, вести активну громадську діяльність, а ще подорожувати Україною, відкривати для себе незвідані місця. Також хочу знайомитися з викладачами закладів освіти та студентами й налагоджувати з ними співпрацю задля процвітання освіти та науки в нашій країні.

Користуючись нагодою, висловлюю подяку викладачам та менторам. Особливо варто відзначити вагомий внесок у моє становлення Тетяни Коломоєць. Дякую вам щиро за знання, що ви мені дали, за довіру та натхнення!

Юридичний факультет

 

Для довідки

У Запорізькому національному університеті за ініціативи відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування від 2020 року триває творчий проєкт «Історії успіху випускників ЗНУ». Втілюють його в життя факультети, інженерний навчально-науковий інститут ЗНУ ім. Ю. Потебні. Активно долучається до роботи й факультет журналістики, пресслужба вишу. Вони створюють матеріали про успішну професійну кар’єру наших випускників. Факультети університету та інженерний інститут допомагають налагодити зв'язок із випускниками факультетів різних років. Долучитися до цієї ініціативи можуть усі охочі випускники Запорізького національного університету та інженерного інституту ЗНУ (колишня Запорізька державна інженерна академія та Запорізький індустріальний інститут), котрі бажають поділитись із майбутніми молодими фахівцями таємницями професійного становлення, допомогти їм працевлаштуватись, на власному прикладі продемонструвати, як реалізувати себе в професії, тощо. Для цього треба надіслати матеріали чи контакти відповідної особи на пошту:

znu.pressa@gmail.com

Стежити за проєктом «Історії успіху випускників ЗНУ» можна за лінком: https://bit.ly/2HixRA8

Сьогодні архів проєкту – це вже понад 400 історій успіхів талановитих випускників Запорізького національного університету!

 

Стежте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

 

 

 

 

Схожі новини