Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / ІННІ ім. Ю. Потебні приєднався до відзначення Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом

ІННІ ім. Ю. Потебні приєднався до відзначення Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом

ІННІ ім. Ю. Потебні приєднався до відзначення Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом
28.03.2024 09:15 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ЗНУ Інженерний навчально-науковий інститут Дніпровська районна організація Українського Червоного Хреста Всесвітній день боротьби з туберкульозом лекція профілактика здоров

Днями в Інженерному навчально-науковому інституті ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) ім. Ю. Потебні відразу в двох форматах – безпосередньо в аудиторії та online – відбувся захід, присвячений Всесвітньому дню боротьби з туберкульозом. Це була зустріч зі спеціалісткою з розвитку організації і волонтерства Дніпровської районної організації Українського Червоного Хреста Вікторією Осипенко.

 

Вона звернула увагу учасників, що відзначати день боротьби з туберкульозом запропонувала Всесвітня організація охорони здоров’я. А саму дату - 4 березня  - обрали на честь відкриття німецьким мікробіологом Робертом Кохом збудника хвороби.

«Туберкульоз – це небезпечне інфекційне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом, – зазначила Вікторія Осипенко. – Щороку він забирає життя півтора мільйонів чоловік. А наша країна посідає перше місце в Європейському регіоні за рівнем захворювання на туберкульоз, при цьому більшість із хворих - це люди від 18 до 55 років».

Звернула увагу представниця Червоного Хреста й на те, що своєчасно виявлена хвороба – виліковна. Дуже важливо не пропустити перших симптомів туберкульозу, серед яких – кашель, що триває без застуди три тижні чи довше, особливо, якщо він супроводжується кров’ю або мокротинням; біль у грудях при диханні.

«Щоб допомогти людині вчасно виявити хворобу в себе, близьких чи знайомих, ми й проводимо такі зустрічі, – говорить Вікторія Осипенко. – Інформування людей про туберкульоз, його профілактику, виявлення та лікування дозволяє уникнути тяжких наслідків і зменшити поширення хвороби в країні».

 

Facebook ІННІ ім. Ю.М. Потебні: https://www.facebook.com/IngenerkaZNU

 

Інженерний навчально-науковий інститут ім. Ю. Потебні

 

Стежте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

Схожі новини