Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбулася гостьова лекція від професора Каліфорнійського університету

У ЗНУ відбулася гостьова лекція від професора Каліфорнійського університету

У ЗНУ відбулася гостьова лекція від професора Каліфорнійського університету
04.04.2024 16:48 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ Факультети Економічний ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ЗНУ економічний факультет кафедра економічної кібернетики математичний факультет Інженерний навчально-науковий інститут Школа бізнесу Ліві університет Санта-Клара США модел

«У нас зараз вечір, а в нашого гостя – ранок, адже він у Каліфорнії. Проте жоден час не завадить займатися питаннями, які цікавлять увесь світ», – відкриваючи захід, зазначила завідувачка кафедри економічної кібернетики Наталія Максишко. Потім професорка представила учасникам лектора – Сергія Маляра, неординарну особистість із дуже цікавою біографією.

 

На сьогодні він – Associate Professor кафедри економіки Школи бізнесу Ліві університету Санта-Клара (США). Щоб досягти цього, пройшов чималий шлях. Ступінь бакалавра фізики та прикладної математики майбутній професор отримав у МФТІ, магістра економіки – в Центрально-Європейському університеті (Чехія), а для захисту кандидатської дисертації із прикладної математики Сергій Маляр обрав Запорізький національний університет. Отримав він і ступінь доктора економіки в Університеті Помпеу Фабра (Іспанія). Професор працював в університетах Аліканте, Помпеу Фабра та Чиказькому, а нині, крім викладання в Санта-Клара, ще й консультує Канадський центральний банк щодо моделі оптимального монетарного вибору. На прикладі розробленої для банку системи він і побудував лекцію «Застосування штучного інтелекту в масштабних моделях національного банку».

Актуальність теми підкреслила в.о. декан економічного факультету Валентина Гельман. Вона зазначила, що обговорення застосування цифрових технологій у стінах університету дуже важливо, адже присутні мають можливість отримати новий досвід і знання.

Під час виступу Сергій Маляр говорив про економічні динамічні моделі. Він виділив три широкі класи методів машинного навчання: контрольоване, неконтрольоване та навчання з підкріпленням. Розповів про модель Банку Канади ТоТЕМ для прогнозування та аналізу політики. Приділив увагу подоланню проблеми розмірності за допомогою машинного навчання: нейронні мережі та глибоке навчання; кластерний аналіз; імітаційні методи. Спікер також розповів про політичні експерименти для канадської економіки: розуміння канадської кризи 2008 ZLB та вибір оптимальних монетарних правил та інфляційні цілі.

Після завершенню лекції слухачі поставили Сергію Маляру чимало питань. Зокрема, їх цікавило, яким чином здійснюється безпека й конфіденційність у Банку Канади; як моделі взаємодіють з іншими системами банку; спеціалісти яких галузей залучалися до роботи над системою та на якій техніці проводились розрахунки.

Своїм враженням про захід поділився студент ІННІ ім. Ю. Потебні Дмитро Стародубцев, який отримує освіту відразу за двома спеціальностями 051 «Економіка» й 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок»: «Це була дуже інформативна та цікава лекція, адже нам було продемонстровано різновиди машинного навчання, їхні особливості, математичні моделі та перераховано дотичні до цієї сфери науки. Враховуючи, що штучному інтелекту знаходять щоразу нове застосування, важливо, щоб людство розуміло, які великі можливості та ризики надає дана технологія».

 

Інженерний навчально-науковий інститут ім. Ю. Потебні

 

Стежте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

Схожі новини