Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти університету можуть виїздити за кордон у межах академічної мобільності

Студенти університету можуть виїздити за кордон у межах академічної мобільності

Студенти університету можуть виїздити за кордон у межах академічної мобільності
09.04.2024 08:20 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ЗНУ відділ міжнародної діяльності академічна мобільність військовий стан виїзд закордонні університети

На початку квітня до постанови Уряду України щодо порядку виїзду громадян за кордон внесли низку змін. Серед них – можливість виїзду студентам у межах академічної мобільності. Це викликало немало запитань у студентства. Ми звернулися по роз’яснення до проректорки з науково-педагогічної роботи, міжнародної та проєктної діяльності ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) Олени Тупахіної.

 

- 2 квітня 2024 року уряд доповнив постанову 57, яка регламентує порядок виїзду громадян України за кордон пунктом 2, підпункт 19, де вказується, що на період воєнного стану мають право виїзду за кордон чоловіки віком від 18 до 22 років, які навчаються в закладах вищої освіти державної або комунальної форми власності денної форми навчання бакалаврату та магістратури, та які, згідно з Порядком реалізації права на академічну мобільність, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 2015 р. N 579 (Офіційний вісник України, 2015 р., № 66, ст. 2183; 2022 р., N 42, ст. 2290), є учасниками програм освітньої академічної мобільності і прямують на навчання в іноземні виші.

Виїзд дозволяється тільки в межах програм академічної мобільності. Для цього має бути інституційна угода між Запорізьким національним університетом та закордонним вишем, де визначається такий напрям, як студентські або викладацькі обміни, і затверджується їх порядок. Це можуть включені до пакета документів. Чоловік, який виїжджає, демонструє його на кордоні.

Перелік підтверджувальних документів для здобувачів вищої освіти, які є учасниками програм освітньої академічної мобільності:

- Довідка від закладу вищої освіти України про направлення учасника програми академічної мобільності на навчання в іноземному виші з зазначенням підстави співробітництва, строку навчального семестру за кордоном;

- Копія договору академічної мобільності, засвідчена закладом освіти України в установленому порядку;

- Е-квиток студента (учня), перевірений засобами порталу «Дія» за допомогою електронних пристроїв шляхом зчитування або введення унікального електронного ідентифікатора;

- Військово-облікові документи з відповідними відмітками районного (об'єднаного районного), міського (районного у містах, об'єднаного міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Крім того, довідка, яка береться для участі в академічній мобільності, повинна бути надрукована на гербовому бланку університету за підписом ректора. Крім звичайної інформації, там має бути вказано про відсутність заборгованостей, негативних оцінок, перескладання дисциплін упродовж останнього року, який передує року мобільності.

Ще один інформаційний блок, який додався до цієї довідки, – це підтвердження рівня володіння іноземною мовою. На кордоні необхідно продемонструвати відповідний сертифікат, який підтверджує володіння тією мовою, якою здійснюється навчання в університеті, що приймає.

На руках такого студента також має бути індивідуальний договір про академічному мобільність, де вказується, які курси він слухатиме закордоном, у який спосіб результати навчання будуть визнані після його повернення додому. Такі договори можуть укладатися в межах документообігу того університету, куди студент їде. Інформація – що студент робитиме та як потім зараховуватимуться результати – в такому договорі обов'язково повинна бути. Щодо термінів, то не дозволяється перебувати за кордоном більше ніж один навчальний семестр, тобто це тільки семестрова академічна мобільність.

Я вже передбачаю, що будуть питання: а чи можна виїхати на конференцію? Ні, не можна, тому що конференція – це не навчальний захід, вона не передбачає навчання, отримання балів та зарахування результатів, а також не передбачає угоди про академічному мобільність.

Чи можна виїхати на літню школу? Так, якщо ваша літня школа передбачає укладання договору про академічну мобільність. Якщо такий договір регламентом школи непередбачений, то виїздити не таку форму навчання ви теж не маєте права.

Чи можна виїхати на освітній захід, який проводить молодіжна чи неурядова організація? На жаль, ні, у постанові чітко сказано, що це дозволено лише для закладів вищої освіти за кордоном.

Тобто сторона, яка приймає, має бути закладом вищої освіти. Це означає, що залишається академічна мобільність у межах проєкту «Erasmus+», мобільність за іншими програмами, які є у світі, та мобільність за двосторонніми угодами, які є в ЗНУ.

У заступників декана з міжнародної діяльності можна дізнатися, чи є такі угоди на конкретному факультеті, а також про таку інформацію можна довідатися на сайті міжнародного відділу ЗНУ й у його телеграмі.

 

Стежте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

Схожі новини