Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти економфаку взяли участь у Global Money Week в Україні

Студенти економфаку взяли участь у Global Money Week в Україні

Днями студенти першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівня вищої освіти у галузі знань 07 «Управління та адміністрування» зі спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» економічного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) взяли участь в онлайн-заходах із платіжної безпеки, які проведено в межах Global Money Week (Всесвітній тиждень грошей). Основна мета Global Money Week 2024 це підвищення фінансової грамотності дітей та молоді.

У межах Global Money Week фахівці Національного банку України підготували цікаву програму та організували інтерактивні заходи з урахуванням різних вікових груп.

Зокрема, головна експертка Департаменту комунікацій Національного банку України Тетяна Машлаковська провела вебінар на тему «Кібербезпека та схеми шахрайства у воєнний час», який відвідали здобувачі. Студенти дізналися про: особливості захисту акаунту в соцмережах та смартфонах; розглянули правила безпечних онлайн-покупок; ознайомилися з телефонним шахрайством та ознаками телефонної розмови з шахраєм. Вони з’ясували, що таке «фінансовий номер телефона» та як його захистити; розглянули схеми крадіжки фінансового номера телефона; дізналися про ресурси для поліпшення власних навичок із платіжної безпеки.

Директор Музею грошей Національного банку України Денис Толочко провів вебінар на тему «Національний банк: історія створення та основні досягнення». Під час заходу здобувачі дізналися про історію становлення та розвитку банківської справи в Україні, виникнення центрального банку, виникнення гривні, особливості виготовлення українських грошей.

Доктор наук, старший зберігач фондів Музею грошей Андрій Бойко-Гагарін обрав для проведення вебінару тему «Алхіміки, яким вдалося, або історія українських фальшивомонетників». У межах заходу студенти дізналися про повчальні історії українських фальшивомонетників. Їм розповіли про те, хто займався підробкою монет протягом віків; які покарання за фальсифікацію грошей застосовувалися державою.

Вебінар на тему «Як інформація змінює наше мислення та поведінку» провела засновниця ініціативи з інфогігієни «Як не стати овочем» Оксана Мороз. Спікерка розповіла про основу для формування маніпуляцій (дослідження); особливості маніпуляції в телеграмі та ТікToк; специфіка розпізнавання об’єктивних медіа та сміттярки; факти шахрайства під час війни; способи мінімізації впливу інфовірусів на людей, правила інфогігієни.

У межах кожного вебінару студенти першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівня вищої освіти отримали фідбек від спікерів, поставили чимало питань та отримали ґрунтовні відповіді.  Також вони стали активними слухачами заходів Національного банку в межах Всесвітнього тижня грошей. Наприкінці заходу слухачі висловили подяку організаторам за цікаві вебінари, кейси з практики.

Для довідки

Global Money Week (Всесвітній тиждень грошей) – щорічна міжнародна освітня кампанія, метою якої є розвиток фінансової свідомості дітей та молоді, формування необхідних знань, умінь, поведінки та ставлення, необхідних для прийняття розумних та зважених фінансових рішень, що дасть змогу досягти фінансового добробуту та стійкості.

Національний банк України – член OECD/INFE та офіційний координатор кампанії в Україні.

Заходи, організовані Національним банком України в межах Всесвітнього тижня грошей в Україні, відбуваються за підтримки Проєкту USAID «Інвестиції для стійкості бізнесу».

Кафедра фінансів, банківської справи та страхування

економічного факультету ЗНУ

Стежте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

Соцмережі ЗНУ: