
9 квітня на економічному факультеті ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) кафедра економічної кібернетики провела гостьову лекцію заступника директора відділу, старшого менеджера продукту однієї з найбільших фармацевтичних компаній у світі – компанії MSD (Merck Sharp & Dohme) Галини Співак (Чехія). Тема лекції – «Кар’єра в ІТ випускника магістратури ОП «Економічна кібернетика» Запорізького національного університету».
Після закінчення магістратури з відзнакою у 2011 р. Галина Співак розпочала свою професійну діяльність як інженер-математик у відділі корпоративних інформаційних систем ПАТ «Запоріжсталь». Вона працювала з базою даних Oracle, створювала технічну документацію та звіти, а також інструкції для користувачів. Важливим інструментом для роботи була мова запитів SQL.
У подальшій її кар’єрі був досвід роботи в ІТ-компаніях різного галузевого спрямування. Так, під час роботи аналітиком технічної підтримки рівня L1/L2 у компанії EPAM (американська ІТ-компанія – виробник замовного програмного забезпечення та послуг із консалтингу) та функціональним аналітиком в IT-компанії Luxoft доповідачка набула досвід роботи на фінансовому ринку. А також – із такими міжнародними інституціями як Financial Conduct Authority (FCA), The Commodity Futures Trading Commission (CFTC), The European Securities and Markets Authority (ESMA), Monetary Authority of Singapore (MAS) та Depository Trust and Clearing Corporation (DTCC). Важливим та цікавим було набуття навичок роботи зі сховищами даних (Warehouse).
Наступним кроком її кар’єри під час роботи менеджером релізів і конфігурацій у британському багатонаціональному універсальному банку Barclays стало управлінням релізами додатків, постпродажними тестами та валідацією. Для роботи були необхідні такі сервіси, як ServiceNow (інтелектуальна хмарна платформа, яка допомагає компаніям управляти цифровими робочими процесами для корпоративних операцій) та GitHub (вебсервіс для хостингу ІТ-проєктів). Під час роботи в службі підтримки (IT support) трейдерів, які здійснювали операції на валютному ринку для міжнародного банку на трьох основних світових біржах, особливо у пригоді стали знання з економіки.
Працюючи бізнес-аналітиком рівня Senior інвестиційної компанії Cimpress в IT-команді, де розроблялась математична модель перетворення даних для відділу закупівель, Галина розглядала різні сценарії використання логістики та закупівель, створювала звіти і візуалізації для логістичних підрозділів. «Приємно було відзначити, що машинне навчання (machine learning) використовує моделі, які ми вивчали в університеті», – зазначила лекторка.
Зараз місце роботи Галини Співак – велика фармацевтична компанія MSD (в її представництві в Чехії). Вона знову повернулась до роботи з великими базами та сховищами даних, займається розробкою та просуванням продуктів компанії. Доповідачка привернула увагу слухачів до того, що проєкт команди може складатися із сотень кроків. Тому дуже важливо все правильно спланувати, наприклад, використання програмного забезпечення для управління проєктами Jira.
Лекція викликала жваве зацікавлення слухачів. Було поставлено велику кількість питань щодо особливих вимог для першого працевлаштування економістів-кібернетиків, особливостей використання економіко-математичних моделей, бізнес-аналітики та машинного навчання в різних сферах.
Наприкінці зустрічі Галина Співак порадила студентам вивчати розмовну іноземну мову, приділити увагу знанням із теорії ймовірностей, статистики, економетрії, теорії множин. Побажала отримати навички роботи з базами даних, мати уявлення про мови програмування Pyton, R, SQL та впевнено володіти знаннями з основ менеджменту та маркетингу.
Викладачі та студенти економічного факультету ЗНУ, а також запрошені слухачі висловили вдячність Галині Співак за дуже цікаву й корисну лекцію та поради для майбутніх фахівців з економіки.
Кафедра економічної кібернетики запевнила, що пишається цілеспрямованістю своєї випускниці, її бажанням і спроможністю постійно розвиватися в сучасному професійному середовищі та бажає їй нових успіхів та досягнень.
Кафедра економічної кібернетики
Стежте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
Соцмережі ЗНУ:
https://beacons.ai/official_znu