Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Про роль бізнес-аналітика в Україні студенти-економісти дізналися більше від стейкхолдера

Про роль бізнес-аналітика в Україні студенти-економісти дізналися більше від стейкхолдера

Про роль бізнес-аналітика в Україні студенти-економісти дізналися більше від стейкхолдера
16.04.2024 09:06 Все Головні новини Факультети Економічний ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ЗНУ економічний факультет освітній процес стейкхолдери гостьова лекція

11 квітня на економічному факультеті ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University), за ініціативи кафедри економічної кібернетики, відбулася гостьова лекція директора ІТ-компанії ТОВ «Проком» Сергія Бутенка. Її тема – «Бізнес-аналітик у малому та середньому бізнесі в Україні: актуальність, можливості та проблеми».

 

Кафедра економічної кібернетики ЗНУ співпрацює з ТОВ «ПРОКОМ» з 2010 р., укладено Договір про співробітництво. Компанія спеціалізується на розробці, постачанні та впровадженні систем комплексної автоматизації обліку та управління підприємством. У межах співробітництва розроблено та реалізується низка спільних програм, спрямованих на інтеграцію сучасних IT-технологій управління бізнесом в освітньому процес та формування структури продуктивних взаємовідносин між ЗВО та IT-підприємствами: надання місць для проходження практики студентів, залучення фахівців підприємства до викладання професійних дисциплін, виконання кваліфікаційних робіт магістрів на замовлення підприємства, працевлаштування випускників, обговорення та удосконалення освітньої програми, наукове консультування викладачами кафедри в процесі розробки нових технологій.

Зокрема, з 2012 року кафедра економічної кібернетики ЗНУ та ТОВ «ПРОКОМ» щорічно проводять Ділову гру «Конкурс проєктів автоматизації бізнес-процесів в економіці», мета якої – моделювання професійної діяльності майбутніх фахівців з економічної кібернетики та набуття студентами практичних навичок. Також ТОВ «ПРОКОМ» є багаторічним партнером Міжнародної студентської ІТ-олімпіади «IT-Universe», у якій студенти ОП «Економічна кібернетика» ЗНУ беруть участь та багаторазово отримували призові місця.

На початку лекції Сергій Бутенко звернув увагу на те, що відсутнє чітке розуміння поняття «бізнес-аналітик» і навів таку класифікацію:

– бізнес-адміністратор, який керує бізнесом та приймає рішення;

– бізнес-аналітик, який аналізує вимоги бізнес-адміністратора щодо необхідності змін в бізнес-процесах, пов’язаних з інформаційними системами, та формулює задачу для ІТ-фахівців, які ці процеси змінюють;

– аналітик даних, який інтерпретує дані, що накопичені інформаційними системами таким чином, щоб проблеми були зрозумілими бізнес-адміністратору;

– ІТ-фахівець, який вносить зміни до інформаційної системи, тобто безпосередньо програмістом.

Але варто зазначити, що функції цих фахівців тісно пов’язані, й якщо у великих корпораціях їх виконують різні відділи, то на малих підприємствах або в умовах аутсорсингу різні функції може поєднувати одна людина. Під час лекції було наведено три варіанта такого поєднання.

На прикладі складу автозапчастин лектор окреслив проблему пошуку фахівця з бізнес-аналітики для малого та середнього бізнесу та особливості вимог до нього. Спікер навів загальний зміст підготовки аналітиків, який передбачає те, що бізнес-аналітик, крім базових знань із математики, має володіти інструментами обробки великих обсягів даних, вмінням слухати та вчитись, а також розумінням бізнесу як такого.

Кафедра економічної кібернетики ЗНУ – багаторічна база для підготовки фахівців для ТОВ «Проком». Цьому сприяє те, що низка курсів вільного вибору студентів ОП «Економічна кібернетика» в ЗНУ таких як «Проєктування складних інформаційних систем в економіці», «Інтелектуальний аналіз даних» та інші, містять навчальний матеріал щодо використання програмних продуктів з автоматизації бізнес-процесів. При розробці цих спеціальних курсів враховано рекомендації та досвід практичної роботи співробітників Центру сертифікованого навчання та провідних фахівців ТОВ «Проком».

Сергій Бутенко запросив студентів 3 курсу бакалаврату та 1 курсу магістратури після проходження виробничої практики пройти в Центрі сертифікованого навчання ТОВ «Проком» курси для базового рівня: «Використання «BAS Управління торгівлею» або «Оперативне управління компанією за допомогою прикладного рішення «BAS Малий бізнес». Це дасть змогу студентам краще розуміти питання реалізації конкретних економічних та прикладних задач у програмному середовищі BAS і важливі для професійної підготовки студентів питання особливостей роботи сучасних IT-фахівців.

Зустріч викликала жваве зацікавлення слухачів. До лектора було поставлено багато питань щодо особливих вимог для першого працевлаштування в ІТ-компанію, наявності можливості проходження онлайн-практик, кваліфікаційних вимог до бізнес-аналітиків.

Наприкінці зустрічі Сергій Бутенко висловив сподівання, що випускники освітньої програми «Економічна кібернетика» приєднаються до BABAS-спільноти (спільноти бізнес-аналітиків – BA, які працюють із лінійкою програмних продуктів BAS – Business automation software).

Кафедра економічної кібернетики запевнила, що високо цінує професіоналізм й активну позицію директора ІТ-підприємства ТОВ «Проком» Сергія Бутенка в зацікавленості та цілеспрямованій співпраці з підготовки сучасних економістів-кібернетиків.

 

Дмитро Очеретін

доцент кафедри економічної кібернетики

 

Стежте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

Схожі новини