Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладачі філфаку консультують старшокласників щодо вступу-2024

Викладачі філфаку консультують старшокласників щодо вступу-2024

Викладачі філфаку консультують старшокласників щодо вступу-2024
17.04.2024 11:28 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Факультети Філологічний ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ЗНУ філологічний факультет відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації працевлаштування зустріч ліцей вступ-2024

У межах профорієнтаційної роботи філологічного факультету та на запрошення заступниці директора ліцею Тетяни Трофімової викладачі філологічного факультету Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) Ірина Бакаленко, Юлія Курилова та Іван Мацегора завітали на «віртуальну гостину» до Дніпровського ліцею № 91, де зустрілися з учнями 11 класу. Фінальні випробування випускників у форматі НМТ, вибір майбутнього фаху й професійна зайнятість, особливості вступної кампанії стали предметом обговорення в аудиторії.

 

Доцент кафедри слов’янської філології Іван Мацегора відзначив, що філологія відкриває двері до культурного розмаїття світу, адже вивчення мов розширює горизонти спілкування та розуміння. Він акцентував увагу на перспективності освітніх програм «Польська мова і література, англійська мова» та «Прикладна лінгвістика». Випускники цих освітніх напрямків зможуть ефективно реалізувати себе в міжкультурній взаємодії (у різних іпостасях – перекладача, менеджера у різноманітних бізнес-структурах тощо), освіті різних рівнів (викладання слов’янських мов), у галузі цифрових технологій, які активно розвиваються в різних напрямках. Цифровізація багатьох сфер нашого життя вимагає достатньої кількості спеціалістів, яких наразі не вистачає для активного розвитку Запорізького регіону, – навчання на таких спеціальностях могло б стати хорошим стартом для професійної реалізації молодого фахівця.

Цю думку розвинула доцентка кафедри української літератури Юлія Курилова, зауваживши, що навчання на філологічному факультеті дає можливість вивчати різноманітні літературні шедеври та аналізувати їх, адже література – це вікно в минуле й відкриття нових світів. Студенти освітніх програм «Філологія. Українська мова та література» й «Середня освіта (Українська мова і література)» не обов’язково мають потрапити тільки до школи, а можуть розвиватися також і в межах IT-сфери. Адже багато випускників філологічного факультету знайшли себе саме в такій професійній діяльності. Виробництво різноманітного контенту для мереж – соціальних, логістичних, адміністрування й проєктування, редагування – лише окремі опції, які зможе забезпечити фахівець-філолог. Стрімкий розвиток освітніх систем і технологій (формальна, неформальна індивідуальна освіта) передбачає наявність фахівців, які знають організаційні, технічні й технологічні аспекти такої сфери. Матеріальна винагорода роботи адміністраторів освітніх мереж на сьогоднішній день є досить високою й конкурентною.

Презентація викладачами освітніх програм філологічного факультету переконала старшокласників у можливостях професійної реалізації випускників в галузі освіти, медіа, культури, перекладу та інших різноманітних сферах.

Доцентка кафедри української літератури Ірина Бакаленко розповіла про особливості та переваги навчання на факультеті, традиції та новації, захоплююче та насичене подіями студентське життя. Відзначила, що майбутні студенти завжди можуть сподіватися на підтримку та настанови від досвідчених викладачів і науковців, а також на розвиток творчого потенціалу та власного стилю.

Ірина Бакаленко звернула увагу майбутніх студентів на особливості цьогорічної вступної кампанії та національного мультипредметного тесту (НМТ): блоки національного мультипредметного тесту; особливості тестових завдань та критерії їх оцінювання; вагові коефіцієнти до результатів НМТ; демонстраційні тести НМТ із різних предметів від Українського центру оцінювання якості освіти; пункти тестування; терміни вступної кампанії 2024; створення електронних кабінетів вступника та порядок подання документів до закладів вищої освіти; конкурсний бал вступника; пільги при вступі до вишів.

Більше інформації – за лінком: https://testportal.gov.ua/

Особливу увагу приділили практичним порадам щодо підготовки до написання тесту з української мови (обов’язковий предмет) та української літератури (предмет на вибір).

Учасникам зустрічі презентували «Віртуальну навчально-консультаційну платформу «Вступник-2024» від Запорізького національного університету: https://docs.google.com/forms/d/1W-ZD1iZ90UAbTXcg-iSjMm8fE17xATILqSNf-V4MvGk/viewform?edit_requested=true

Їм також представили телеграм-групу для вступників, що допоможуть швидко знайти корисну, необхідну й завжди актуальну інформацію щодо вступу до закладів вищої освіти й оперативно отримати відповіді на актуальні для них питання: https://t.me/+8BcLNkoJOjBmYjVi

Викладачі факультету подякували заступниці директора ліцею Тетяні Трофімовій та класній керівниці 11-«А» класу Світлані Діденко за організацію зустрічі зі старшокласниками.

«Запорізький національний очікує саме на вас, випускники 2024 року! Запрошуємо до філологічної родини ЗНУ!» – звернулись вони до учасників зустрічі.

 

Більше інформації щодо навчання за освітніми програмами філологічного факультету та особливостей вступу-2024 можна дізнатись на сторінці факультету офіційного сайту ЗНУ та в соціальних мережах:

Сайт філологічного факультету

https://www.znu.edu.ua/ukr/university/departments

Facebook: https://www.facebook.com/groups/305295373405221

Telegram: https://t.me/philologists_znu

Instagram: https://www.instagram.com/philologists_znu/

https://www.instagram.com/filfak.znu/

Чат-бот в Telegram: https://t.me/abetkavstupnika2022_bot

Філологічний факультет

 

Стежте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

Схожі новини