Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладачі ІННІ ім. Ю. Потебні підвищують професійний рівень

Викладачі ІННІ ім. Ю. Потебні підвищують професійний рівень

Викладачі ІННІ ім. Ю. Потебні підвищують професійний рівень
19.04.2024 11:54 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ЗНУ Інженерний навчально-науковий інститут кафедра інформаційної економіки підприємництва та фінансів підвищення кваліфікації Європейські практики соціального підприємництва

Цього навчального року, на запрошення координатора з технічних питань проєкту «Європейські практики соціального підприємництва: сталість, інклюзія та креативність», доцента Євгенія Мержинського, команда науковців кафедри інформаційної економіки, підприємництва та фінансів Інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) ім. Ю. Потебні приєдналася до участі в низці заходів цього проєкту Європейського Союзу за програмою «Еразмус+» (напрям Жана Моне).

Результатом роботи стала підготовка колективної монографії «Соціальне підприємництво та традиційні форми бізнесу». Вона включає декілька тематичних напрямів, серед них – «Соціальне підприємництво: особливості, тенденції та вплив», авторки якого – професорка Наталя Метеленко, доцентки Алла Попова, Вікторія Оглобліна та Ірина Сіліна. Науковиці розкрили перспективи соціального підприємництва в контексті економіко-екологічного інноваційного розвитку в напряму повоєнного відновлення України.

Ще одним питанням, розглянутим у монографії, стало «Європейські моделі соціального бізнесу: досвід для України» (автори – професори В’ячеслав Глущевський і Олександр Шапуров, доценти Євгеній Мержинський, Віталій Бирський і Вікторія Голомб). Науковці говорять про сучасні виклики для України, європейський досвід щодо вирішення проблем розвитку циркулярної економіки та про розробки ІТ-стратегій соціального підприємництва.

Невід’ємною частиною підвищення професійного рівня стала участь у гостьових лекціях, вебінарах, майстер-класах, а також отримання нової освіти. Зокрема, викладачі ІННІ Наталя Метеленко, В’ячеслав Глущевський і Вікторія Оглобліна як магістранти спеціальності 075 «Маркетинг» Таврійського державного агротехнологічного університету ім. Д. Моторного – слухачі вибіркового курсу «Evrosecret», що передбачає командну роботу над проєктами. Відвідали науковці кафедри й лекції англійською професора Вільяма Х. Мейерса, проведені в межах проєкту Ukraine Global Faculty K. Fund. Цей проєкт дозволяє ставати учасниками лекцій від топ-експертів, підприємців і професорів із відомих університетів світу.

Не лише викладачі працюють над підвищенням свого професійного рівня – вони активно долучають до цього студентів, магістрантів і аспірантів кафедри. У вебінарах, які відбувалися впродовж навчального року, брали участь здобувачі спеціальностей 051 «Економіка», 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок», а також аспіранти PhD-спеціальності 073 «Менеджмент», які, до речі, є учасниками наукових проблемних груп. За результатами вебінарів Владислав Гузенко, Єлизавета Мазнєва, Катерина Моргун, Аліна Сосновська, Дмитро Стародубцев, Данііл Хавер і Яна Шарамок отримали сертифікати.

Активно долучається молодь і до наукової роботи. Зокрема, здобувачі рівня PhD Валерій Аскольдов, Сергій Федотов, Валерій Краснощок, Антон Сілін, Владислав Сумма займаються підготовкою матеріалів до нової колективної монографії.

«Така практика, – зазначила директорка ІННІ ім. Ю.М. Потебні Наталя Метеленко, – свідчить про розвиток процесів інтернаціоналізації в інституті, а також – про розширення взаємозв’язків між науковими спільнотами».

Інженерний навчально-науковий інститут ЗНУ ім. Ю.М. Потебні

 

Facebook ІННІ ім. Ю.М. Потебні:  https://www.facebook.com/IngenerkaZNU

 

Стежте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

Схожі новини