Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Юридичний факультет – учасник проєкту «Незламні правничі школи»

Юридичний факультет – учасник проєкту «Незламні правничі школи»

Юридичний факультет – учасник проєкту «Незламні правничі школи»
22.04.2024 10:29 Все Головні новини Факультети Юридичний ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ЗНУ юридичний факультет проєктна діяльність наукова діяльність круглий стіл освітній процес внутрішня академічна мобільність мовна підготовка

«Незламні правничі школи» – Всеукраїнський освітній проєкт, ідея якого полягає в об’єднанні правничих шкіл України задля підтримки студентів, наукових-педагогічних працівників вітчизняних правничих шкіл у складний для нашої країни період, обміну позитивними освітніми практиками, популяризації новітніх досягнень правничих шкіл в організаційному, методичному забезпеченні освітнього процесу, надання додаткових можливостей для посиленої співпраці. Серед його учасників – юридичний факультет ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University).

 

Розпочалася реалізація проєкту в лютому 2024 року. Він розрахований на чотири місяці із щотижневим його розподілом за окремими освітніми компонентами, освітніми інноваціями між учасниками. Учасники проєкту – це юридичні факультети та навчально-наукові інститути, які здійснюють підготовку здобувачів за галуззю знань 08 «Право» спеціальністю 081 «Право». Впродовж десятого тижня, який тривав із 15 по 19 квітня, своїми напрацюваннями змогла поділитися й Запорізька правнича школа. Для експертного обговорення запропонували два заходи, серед яких – засідання круглого столу на тему: «Внутрішня» академічна мобільність здобувачів як невід’ємна складова їх підготовки за освітніми програмами «Право» (галузь знань 08 Право, спеціальність 081 Право) у ЗВО України».

Із вітальними словами до учасників звернувся проректор з наукової роботи Запорізького національного університету Геннадій Васильчук. Він наголосивна важливості створення закладами вищої освіти відповідних умов для реалізації студентами їхнього права на формування індивідуальної освітньої траєкторії, зокрема, із використанням академічної мобільності. І, хоча останнім часом студенти вітчизняних університетів, зокрема майбутні правники, досить активно долучаються до участі в різних програмах академічної мобільності, проте у більшості своїй це все ж таки програми міжнародної мобільності. А «внутрішня» мобільність, на жаль, нерозповсюджена.

Представники Запорізької правничої школи не тільки детально зупинилися на аналізі чинного законодавства, яке регламентує відносини, безпосередньо пов’язані із реалізацією здобувачами свого права на індивідуальну освітню траєкторію шляхом використання «внутрішньої» академічної мобільності. Вони також запропонували огляд вже сформованої впродовж останніх трьох років відповідної практики юридичного факультету Запорізького національного університету. Зацікавленість у колег викликав розроблений і апробований алгоритм організаційного супроводу «внутрішньої» академічної мобільності студентів у межах реалізації договорів про співпрацю між різними університетами. Йдеться про додаткові можливості для правничих шкіл посилити змістовний складник освітніх програм, забезпечити обмін унікальними освітніми інноваціями при мінімальних витратах часу, матеріальних ресурсів.

Також організували та провели фахову дискусію на тему «Іншомовна підготовка здобувачів за освітніми програмами «Право» (галузь знань 08 Право, спеціальність 081 Право) у ЗВО України». Під час заходу відбувся обмін досвідом викладання між представниками різних правничих шкіл України. Йшлося як про загальнообов’язкових мовних освітніх компонентів для здобувачів різних рівнів вищої освіти, так і про викладання фахових навчальних дисциплін іноземною мовою. Зокрема, з використанням унікальних методик, навчальних онлайн-платформ, активним залученням правників-носіїв іноземної мови.

Особливу увагу зосередили на тих унікальнихпрактиках іншомовної підготовки майбутніх правників, які сприяють використанню інноваційних технологій, що передбачають психологічну підтримку студентів, забезпечення інклюзивності та доступності. А також – підвищення гнучкості та адаптивності освітніх компонентів та методів навчання з урахуванням не лише потреб студентів, а й викликів сучасного світу. Присутні розглянули розроблені мультимедійні навчальні ресурси, адаптивні навчальні платформи. Учасники заходів змогли не тільки ознайомитися із освітніми інноваціями Запорізької правничої школи, але й презентувати власні, зокрема, щодо розробки міжвузівських освітніх програм, спільного кадрового та методичними їх супроводу.

Юридичний факультет подякував партнерам за співпрацю.

 

Юридичний факультет ЗНУ

 

Стежте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

Схожі новини