Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На філфаці відбулося засідання Школи професійної майстерності майбутніх вчителів

Із метою професійного становлення студентів як майбутніх учителів-словесників на філологічному факультеті Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) провели чергове засідання «Школи професійної майстерності майбутніх учителів-словесників». Цей проєкт започаткований доценткою кафедри української літератури Іриною Бакаленко та передбачає проведення занять досвідченими вчителями, стейкхолдерами, майстер-класів щодо використання інноваційних технологій навчання на уроках словесності.

Запрошеною гостею «Школи» стала досвідчена вчителька української мови та літератури вищої категорії, учитель-методист Балабинської гімназії «Престиж», авторка програм, посібників, тренер курсів слухачів ЗОІППО, автор «Хмарної майстерні», випускниця Запорізького національного (державного) університету Тетяна Пересунько, яка провела майстер-клас «Інформаційно-комунікаційні технології на уроках словесності».

Модераторка зустрічі, доцентка кафедри української літератури Ірина Бакаленко привітала учасників заходу. Вона відзначила, що приємно бачити в «стінах» університету найкращих учителів України, серед яких – і випускників Запорізького національного університету. Крім того, висловила сподівання, що такі майстер-класи допоможуть студентам – майбутнім учителям-словесникам – сформувати практичні вміння та навички, професійні компетентності, що дозволять студентам в подальшому реалізувати себе в професійній сфері.

Тетяна Пересунько охарактеризувала цифрові технології (сервіси Google, фото та відеосервіси, віртуальні дошки, сервіси для створення інфографіки, скрайбінгу, сторітелінгу, інтерактивні тренажери, навчальні ігри онлайн, сервіси для створення тестів, опитувальників, вікторин, вебквести, Qr-коди, ребуси, кросворди, хмари слів) та шляхи їхнього використання для активізації пізнавальної діяльності школярів на уроках словесності.

Цікавими та корисними стали представлені практичні розробки використання ІКТ у процесі вивчення мови та літератури («Лексичний футбол», «Перегони», «Повітряні кулі», «Геловінська вечірка», «Різдвяна зірка»). «Родзинкою» майстер-класу стало виконання студентами інтерактивних вправ, створених за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій, участь у віртуальній подорожі «Збираємо скарби» та вебквесті «Фонетична кухня».

Студенти переконалися, що в роботі вчителя-словесника повинні поєднуватися як традиційні, так і інноваційні технології навчання, що дозволить учням ефективно використовувати інформацію та працювати в групах, а вчителю допоможе перетворити учнів на активних партнерів в освітній діяльності, підвищуючи не лише мотивацію до процесу здобуття знань, але і відповідальність за результати цієї діяльності і їх презентацію. Майстер-клас зацікавив майбутніх учителів-словесників, адже використання інноваційних технологій – це запорука якісної освіти та становлення «Школи майбутнього».

За підсумками проведення майстер-класу усі учасники отримали новий досвід використання інноваційних технологій на уроках словесності. Тренерка майстер-класу Тетяна Пересунько отримала слова щирої вдячності від студентів та поділилася своїми враженнями про зустріч: «Тішуся, що майбутні філологи прагнуть до пізнання не тільки теорії. Обговорили шляхи використання інноваційних технологій навчання, поділилися думками, пограли, посмакували печиво з передбаченнями».

Своїми враженнями про майстер-клас поділились й учасники «Школи професійної майстерності майбутнього учителя-словесника»:

Студентка 3 курсу філологічного факультету Анна Дирибян: «Зустріч із Тетяною Пересунько була дійсно захопливою! Неймовірно корисним та новим для мене було почути про фотосервіси, за допомогою яких можна створювати мотиватори/демотиватори. Сподобалася також вікторина у форматі “Джепарді”, що допоможе не тільки перевірити знання учнів на різних рівнях складності, а й зацікавити дітей вивченням теми. Запропоновані вчителем віртуальні подорожі та вебквести є гарним прикладом, як по-сучасному заохотити дітей до співпраці. А сервіс Umaigra уже використовую для створення інтерактивних вправ для своїх учнів. Отже, можу з впевненістю сказати, що Тетяна Пересунько відкрила для мене світ інтерактивного навчання!»

Студентка 3 курсу філологічного факультету Марія Василюк: «Зустріч була дуже цікавою. Тетяна Пересунько щиро ділилась досвідом використання інформаційно-комунікаційних технологій на уроках словесності: як вийти з неординарної ситуації на уроці, як зробити урок цікавим та захоплюючим для учнів, використовуючи сучасні інтерактивні методи. Її підходи до викладання вразили своєю оригінальністю та творчістю. Отримала багато корисних порад та ідей, які точно буду впроваджувати у свої практичній діяльності. Дуже вдячна за такий плідний та стимулюючий захід!»

Студентка 3 курсу факультету іноземної філології Вероніка Скаржинська: «Дуже вдячна пані Тетяні за досвід, яким вона ділилася з нами протягом зустрічі. Я відкрила для себе безліч нових інтернет-ресурсів, які допоможуть мені підвищити мотивацію учнів та привернути їх увагу до предмету!»

Студент 3 курсу математичного факультету Андрій Злобенець: «Дуже вдячний пані Тетяні за приділений час та шалені емоції. Моя педагогічна «валізка» з вашою допомогою поповнилась новими інтернет-сервісами та методикою їх використання для підвищення мотивації та зацікавленості учнів у навчанні».

Філологічний факультет

Стежте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

Соцмережі ЗНУ: