Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / «Нащадок запорізького дуба» – екоакція програм ERASMUS+: NEWAGRO, EUROTOLERCULTURE

«Нащадок запорізького дуба» – екоакція програм ERASMUS+: NEWAGRO, EUROTOLERCULTURE

«Нащадок запорізького дуба» – екоакція програм ERASMUS+: NEWAGRO, EUROTOLERCULTURE
23.04.2024 13:27 Все Головні новини Факультети Економічний Філологічний ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ректорат міжнародні програми екопрєкти європейська дубова алея вишу забезпечення продовольчої безпеки в умовах повоєнного відновлення Нижня Наддніпрянщина правильне ландша

У межах проєкту NEWAGRO «Євроінтеграція та сталий розвиток сільських територій України як запорука забезпечення продовольчої безпеки в умовах повоєнного відновлення» в ЗНУ запровадили традицію – висадку дубочків, які символізують силу духу, незламність та відродження України. Тож 22 квітня на День Землі за організації представників команди NEWAGRO відбулася спільна екологічна акція двох програм Erasmus+ Модуль Жана Моне, що реалізуються у ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University), – висадка дубочків «Нащадок запорізького дуба». Біологічний, економічний, юридичний та філологічний факультети заснували «Європейську алею» в знак поваги до природи, збереження та відновлення країни, спільних європейських цінностей та історії Запорізького краю й Європи.

 

Координаторка проєкту NEWAGRO, професорка економічного факультету Світлана Кушнір зауважила, що в умовах екоциду такі акції відтворення природи стають прикладами незламності українського народу, а також запропонувала переходити від слів до дій – разом зробити малесенький перший крок до відродження. Координаторка проєкту Erasmus+ Модуль Жана Моне EUROTOLERCULTURE «Європейський досвід формування культури толерантності в українській перспективі: освіта, медіа, мистецтво», декан філологічного факультету Ірина Бондаренко зазначила, що дуб як символ родючості та могутності роду набуває особливого значення в умовах війни. Наразі актуалізуються такі символічні сенси рослини, як витривалість, довголіття, здоров’я, родючість, вірність, що проєктуються на українське суспільство. Ці маленькі пагони дуба вказують на готовність зростати і розвиватися усупереч будь-яким подіям.

Особливу подяку Світлана Кушнір висловила представникам біологічного факультету, які надали саджанці, - доцентці кафедри загальної та прикладної екології і зоології Наталії Вороновій та професору кафедри загальної та прикладної екології і зоології Олександру Рильському, який зауважив, що саджанці, які зорганізують дубову діброву біля ІІ і VI корпусів ЗНУ, є своєрідними «онуками» Запорізького дуба, вік якого налічував понад 700 років. Він відзначив, що висадка дубів на території Нижньої Наддніпрянщини є дуже правильним ландшафтним рішенням, оскільки одне дерево рослини здатне виділити кисень, необхідний щонайменше для 11 людей, що дуже актуально, зважаючи на забруднення повітря регулярними вибухами.

         Організатори акції разом з проректоркою з науково-педагогічної роботи, міжнародної та проєктної діяльності Оленою Тупахіною висловили думку, що лише згуртованість та синергія може стати вагомим поштовхом до нових змін, Перемоги та відновлення України. Вони також висловили надію, що алея дубочків поповнюватиметься новими деревцями, а портфель ЗНУ – новими цікавими проєктами.

Світлана Кушнір, професорка економічного факультету

Ірина Бондаренко, декан філологічного факультету

Фотогалерея:

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=pressluzhbaZNU&set=a.955357899925579

Стежте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

Схожі новини