
У квітні розпочав свою роботу другий обласний етап XVI Міжрегіонального фестивалю ораторського мистецтва «Заговори, щоби я тебе побачив», до якого цього року долучилися студенти спеціальностей «Дошкільна освіта» та «Початкова освіта» факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University).
XVI Міжрегіональний фестиваль ораторського мистецтва «Заговори, щоби я тебе побачив» цього року в номінації «Мова – жива схованка людського духу» для дітей старшого дошкільного (6 років) та молодшого шкільного (1-4 класи) віку відзначає 10-річний ювілей!
Урочистим відкриттям розпочав свою роботу Фестиваль для фіналістів його першого етапу: 29 вихованців закладів дошкільної освіти та 50 здобувачів початкової освіти закладів загальної середньої освіти територіальних сільських, міських громад Запорізької області та закладів Центрального, Лівобережного і Правобережного відділів освіти м. Запоріжжя.
Уперше за часів війни в дистанційному форматі в ZOOM організатори Фестивалю – кафедра філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін й обласний науково-методичний центр Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, а також його співорганізатори – кафедра дошкільної та початкової освіти Запорізького національного університету разом зі своїми студентами, зібрали у віртуальній залі близько 100 учасників заходу: маленьких ораторів разом з їхніми наставниками та батьками.
На початку заходу його ведуча, студентка 1курсу спеціальності «Дошкільна освіта» ЗНУ Дарина Ляпіна надала слово для привітання конкурсантів та членів журі експертці-консультантці журі, доцентці кафедри дошкільної та початкової освіти ЗНУ, засновниці Фестивалю, Аллі Курінній та голові журі Фестивалю, старшій викладачці кафедри філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Ользі Петрик.
Яскравою кульмінацією заходу стало звернення до шанувальників риторичного мистецтва переможців Фестивалю 2023 року, учнів Запорізької гімназії № 21, а в минулому – вихованців закладу дошкільної освіти комбінованого типу № 22 «Сопілочка» − Вікторії Ялтанець та Єлісея Котова.
Традиційно фестиваль проходив у трьох номінаціях: «Мова – жива схованка людського духу» для дітей старшого дошкільного (6 років) та молодшого шкільного віку (1-4 класи); «Слово є вчинок» для учнів 9-11 класів; «Швидке перо» для учнів 9-11 класів. У 2024 році, за пропозицією освітян Запорізької області та батьків їх вихованців, охочих взяти участь у фестивалі, організатори заходу започаткували номінацію «Немає нічого сильнішого за слово» для учнів 5-8 класів та долучили до роботи журі другого обласного етапу здобувачів вищої освіти факультету СПП ЗНУ.
Студентки 4 курсу спеціальності «Початкова освіта» факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ Вікторія Сопіна та Станіслава Жолудь у період із 9 по 30 квітня набувають власного досвіду не тільки як членкині журі фестивалю в номінації «Мова – жива схованка людського духу» для дітей молодшого шкільного (1-4 класи) віку, а ще й як майбутні вчительки Нової української школи.
За результатами відвідування урочистого відкриття XVI Міжрегіонального фестивалю ораторського мистецтва «Заговори, щоби я тебе побачив» студенти 4 курсу бакалаврату та 1 курсу магістратури спеціальностей «Дошкільна освіта» та «Початкова освіта» під час занять із дисциплін «Основи педагогічної майстерності» та «Риторичні практики в організації відкритого ергономічного простору сучасного педагога» (викладачка Алла Курінна) писали репортажі, в яких ділилися своїми думками та враженнями від заходу.
Із репортажу «Наш талант – уміння говорити!» студентки факультет СПП, спеціальності «Дошкільна освіта» Катерини Кендиш:
«Розповідати про свої враження від фестивалю можна дуже довго. Тому спробую зазначити найголовніше. По-перше, Фестиваль ораторського мистецтва дає змогу навчитися досконало та виважено говорити, звертаючись до людей, повідомляти їм інформацію в доступній та зрозумілій формі. Адже вміння правильно спілкуватися – це невід’ємна складова нашого життя. По-друге, величезне враження на мене справив той факт, що до фестивалю долучились дітки. Для них цей захід стає не лише цікавим та яскравим моментом у житті. Це, перш за все, – розвиток комунікативних навичок. Як відомо, комунікація супроводжує нас усюди. Тому дуже правильно залучати людину з дошкільного віку до таких конкурсів. По-третє, фестиваль ораторського мистецтва допомагає не лише правильно говорити та висловлювати свої думки, але й побороти страх публічного виступу.
Отже, ораторське мистецтво – це гармонійне поєднання риторики, акторських здібностей і публічного виступу. Пропоную всім охочим приєднуватися до таких цікавих і пізнавальних заходів. Особливо раджу звернути на дані заходи увагу батькам, адже вони допоможуть їх дітям отримати нові знання, знайомства та незабутні враження!».
Факультет соціальної педагогіки та психології
Стежте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
Соцмережі ЗНУ:
https://beacons.ai/official_znu