Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На головній сторінці ЗНУ наукометричної бази Scopus з’явилась нова інформація

На головній сторінці ЗНУ наукометричної бази Scopus з’явилась нова інформація

На головній сторінці ЗНУ наукометричної бази Scopus з’явилась нова інформація
24.04.2024 11:11 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ЗНУ наукова бібліотека наукова діяльність міжнародна діяльність компанія Elsevier Scopus

Запорізький національний університет (ZNU, Zaporizhzhia National University) продовжує використовувати наданий компанією «Elsevier» доступ до наукометричної бази даних «Scopus» і повнотекстової платформи «ScienceDirect» у тому ж форматі, що існує.

 

«Scopus» оновив вигляд головних сторінок установ на платформі. Тепер там наведено інформацію про публікації за Цілями сталого розвитку, яку використовує рейтинг «Times Higher Education» (THE). Зокрема, й на головній сторінці Запорізького національного університету у наукометричній базі Scopus навели інформацію про публікації науковців ЗНУ за Цілями сталого розвитку.

Цілі Організації об'єднаних націй (ООН) у сфері сталого розвитку – це конкретні галузі досліджень, які допомагають вирішувати реальні проблеми. Вони – частина плану з викорінення бідності, захисту планети та покращення життя та можливостей кожного до 2030 року. Цей 15-річний план включає 17 цілей, розбитих на 169 завдань. Вони стимулюють дії в областях, що мають критично важливе значення для людства та навколишнього середовища.

Дослідження в цих областях можуть отримати мітку SDG (Sustainable Development Goals, SDG)), яка приверне увагу до роботи науковця, стане цінною рекомендацією при поданні заявки на фінансування. Також вона покаже, що дослідження змінюють світ на краще, а також підвищить обізнаність з цією програмою ООН.

Групи обробки та аналізу даних «Elsevier» розробили велику базу запитів за ключовими словами, доповнену можливостями машинного навчання, для прив'язування документів до цілей SDG з дуже високою точністю. Цілі у сфері сталого розвитку пов'язуються з документом шляхом зіставлення термінів із запису в «Scopus» із пошуковими запитами. Терміни статті для порівняння беруться із заголовка запису, ключових слів, ключових дескрипторів, предметних областей журналу та анотацій.

140 публікацій науковців ЗНУ за 2023 рік Група обробки та аналізу даних «Elsevier» прив'язала за 541 ключовим словом до 17 цілей сталого розвитку.

Найбільше публікацій авторів, які відображаються в профілі Zaporizhzhia National University, отримали мітку SDG за ключовими словами цілей: Якісна освіта (Quality education. Goal 4. View 38 documents), Доступна та чиста екологія (Affordable and clean energy. Goal 7. View 33 documents), Гідна праця та економічне зростання (Decent work and economic growth. Goal 8. View 56 documents), Індустріалізація, інновації та інфраструктура (Industry, innovation and infrastructure. Goal 9. View 76 documents), Партнерство заради досягнення цілей (Partnership for the goals. Goal. 17. View 171 documents).

На головній сторінці профілю Zaporizhzhia National University на платформі Scopus у розділі «Sustainable Development Goals 2023» можна переглянути всі публікації науковців ЗНУ за 2023 рік, що отримали мітку SDG, за лінком: https://www.scopus.com/pages/organization/60070109#tab=sdgs

Докладніше про Sustainable Development Goals (SDG): https://service.elsevier.com/app/answers/detail/a_id/31662/supporthub/scopus/

Із  питань доступу до «Scopus» звертайтесь до наукової бібліотеки ЗНУ на email: lib@znu.edu.ua або до зали електронних ресурсів (вул. Жуковського, 66-б, навчальний корпус № 2, кімн. № 126).

Наукова бібліотека

Стежте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

Схожі новини