Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Олег Прудивус: «Багато випускників ЗНУ йдуть до нас працювати. Хотілося б, щоб їх було більше: ми ними задоволені»

Олег Прудивус: «Багато випускників ЗНУ йдуть до нас працювати. Хотілося б, щоб їх було більше: ми ними задоволені»

Олег Прудивус: «Багато випускників ЗНУ йдуть до нас працювати. Хотілося б, щоб їх було більше: ми ними задоволені»
29.04.2024 12:22 Все Головні новини Факультети Юридичний ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ЗНУ стейкхолдери співпраця є юридичний факультет

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває проєкт «Співпраця є». В ньому йдеться про особливості та перспективи співробітництва вишу зі стейкхолдерами, про виклики в цій цікавій і потужній взаємодії. Переконані, що проєкт приверне увагу всіх зацікавлених у співпраці з нашим вишем, зокрема абітурієнтів.

 

На юридичному факультеті ЗНУ налагоджено плідну співпрацю зі стейкхолдерами, зокрема із Запорізьким окружним адміністративним судом. Це дозволяє колективу факультету готувати кваліфікованих фахівців. Ми звернулися до голови Запорізького окружного адміністративного суду, члена Вищої ради правосуддя Олега Прудивуса з проханням розповісти про багаторічну плідну співпрацю із юридичним факультетом.

  - Вже не перший рік юридичний факультет співпрацює з Окружним адміністративним судом. Які основні напрямки співпраці ви б виділили?

- Я б сказав не «не перший рік», а вже багато років. Власне, співпраця триває з моменту створення Запорізького окружного адміністративного суду, з моменту початку процесуальної діяльності. До речі, торік ми відзначили 15 років процесуальної діяльності та 16 – із моменту створення нашого суду. Відтоді ми фактично і співпрацюємо з юридичним факультетом ЗНУ.

Це – різні, абсолютно різні напрямки співпраці. По-перше, відзначу, що випускники юридичного факультету займають гідне місце в системі нашого суду. У нас на сьогодні працює 33 випускники юридичного факультету Запорізького національного університету, які мають різні рівні вищої освіти. Хочу розповісти про розвиток юридичної школи Запоріжжя. Це – дуже цікаво. В Запоріжжі фактично не було юридичної школи. Але наприкінці 80-х років вона почала формуватися. І на початку 2000-х років вже існувала. Одним із таких серйозних осередків Запорізької юридичної школи став юридичний факультет ЗНУ, особливо, коли Тетяна Коломоєць його очолила. Високий рівень запорізької юридичної освіти став відомий на території всієї України. На сьогодні про це свідчить не тільки те, що випускники працюють у нашому суді, а й те, що вони працюють скрізь в Україні, в різних державних і недержавних органах. І навіть, я думаю, що за межами України вони працюють теж. Тому ми пишаємося тим, що в нас у суді працює багато людей саме з юридичною освітою Запорізького національного університету.

Один із напрямків нашої спільної роботи – науковий. Ми спільно проводимо різні науково-практичні конференції й інші заходи. Варто підкреслити, що ці заходи мають не регіональний, а загальноукраїнський, загальнодержавний рівень. Другий напрямок – це стажування, проходження виробничої практики студентами юридичного факультету в нас у суді. Третій напрямок – ознайомлення з роботою нашого суду. Студенти завжди із захопленням відвідують наш суд, і вони завжди вражені роботою, що тут відбувається, і взагалі тією практичною діяльністю, що їх очікує. Вражені, безумовно, позитивно. Мені здається, що вони навіть надихаються після відвідування суду. В процесі ознайомлення студенти спілкуються з суддями, з працівниками суду, спостерігають за судовими засіданнями, дивляться, як вони проходять. Знайомляться із «закулісною» роботою суду: те, що стосується архіву, канцелярії. Те, що не на авансцені процесуальної діяльності, але ця робота дуже важлива, одна з найважливіших. Студенти мають її знати, оскільки в позапроцесуальній діяльності у нас працюють висококваліфіковані юристи. Це – основні напрямки.

Крім того, ми постійно спілкуємося та радимося щодо якихось наукових тенденцій, які мають утілюватися в нашу практичну діяльність, навіть при розв’язанні тих чи тих спорів. Ідеться і про наукові думки, які взагалі цікавлять суддів, працівників суду з точки зору підвищення їх кваліфікації та кваліфікаційного рівня. Ми пропагуємо роботу в системі адміністративної юстиції і, зокрема, в системі адміністративного судочинства. Хочеться, щоб ще більше студентів до нас ішли. Ми завжди раді їм. Але це все залежить, я думаю, від нашої спільної подальшої роботи, яку ми плануємо поглиблювати й надалі.

- Ви високо оцінили рівень підготовки студентів юридичного факультету ЗНУ. Я знаю, що ви неодноразово спілкувалися на лекціях, ділилися своїми практичними кейсами з ними. Чим запам’яталися ці зустрічі? Чим студенти цікавляться найбільше на перших лекціях або практичних заняттях?

- Настільки різні питання ставлять, навіть іноді неочікувані, не пов’язані з процесуальною діяльністю суду. Але цікаві питання: і про життя, і про професію юриста, і про професію судді, і про те, які справи ми розглядаємо, які найгучніші справи були, які найцікавіші, яким має бути суддя, працівники апарату, яким має бути помічник судді. Наскільки я пам’ятаю, після кожної зустрічі студенти залишалися задоволені й самою зустріччю, і відповідями на питання, і взагалі тим, що вони тут побачили.

- Якщо студенти ставлять такі питання, хотілося б, щоб ви нашим читачам теж трошки пояснили чим займається суд, які справи розглядає.

- Адміністративні суди взагалі розглядають спори між особами приватного права й особами, суб’єктами владних повноважень. Тобто обов’язковим учасником процесу має бути суб’єкт владних повноважень (орган державної влади або інший орган, якому делеговані повноваження державного органу на виконання його функцій). Це – дуже серйозний суд. Саме в цьому й полягає відповідальність. Ви можете уявити, яка відповідальність кожного, передусім суддів, оскільки вони не просто представляють державу, а вони судять ситуацію. Тобто ви виступаєте суддею між державою та громадянином або юридичною особою приватного права. Будь-які ситуації, спори, які виникають у цій площині, – розглядає наш суд.

- Ви сказали, що існує така практика, що студенти приходять до вас на екскурсії. Як туди може потрапити студент? Як часто це відбувається? Що, найперше, цікавить студентів, коли вони опиняються в суді? Що можуть побачити, на що подивитися?

- Побачити можна все, починаючи з холу суду, який дуже зручний саме для адміністративного суду, тому що в нас розглядаються всі спори щодо виборчих процесів, і дуже багато людей під час цих судових засідань перебувають у суді. Можна ознайомитися з канцелярією суду, залами судових засідань. Можна поспілкуватися з суддями, помічниками суддів, можна ставити їм різні питання. Також існує можливість поспілкуватися з працівниками нашого комп’ютерного відділу, який забезпечує технічний процес. А враховуючи те, що сьогодні фактично діємо в умовах електронного суду, то це дуже важливий напрямок. Все, що зацікавить студента, – він усе тут побачить.

- Які перспективи подальшої співпраці з юридичним факультетом Запорізького національного університету?

- Дуже тісно спілкуємось з очільницею юридичного факультету вже багато років. Ті питання, які в нас виникають, прагнення, які ми маємо, – все обговорюємо без проблем і в будь-який час. Я думаю, що ми будемо розвивати ті напрямки, в яких ми досить плідно та цікаво працюємо. Будемо дивитися, враховуючи нові виклики життя, якісь нові потреби, які виникають у житті та роботі, формувати нові напрямки.

 

Ось що розповідає про співпрацю з Олегом Прудивусом декан юридичного факультету Тетяна Коломоєць:

- Ми дуже вдячні й Олегові Прудивусу, і всій його команді за такі теплі взаємини. Крім практичної підготовки, ми вдячні за те, що й судді, і співробітники суду йдуть нам на зустріч у проведенні бінарних занять. Коли певна тема відповідає специфіці роботи суду, ми консультуємося з його представниками. Якщо можна, тоді разом лекцію проводять викладач від університету та юрист-практик, зокрема суддя з Окружного адміністративного суду. Це суттєво підвищує компетентності здобувачів і дозволяє одразу ж подивитися й специфіку цієї теми, і компетентності, необхідні для практичної роботи. Ми проводимо науково-практичні заняття та конференції. Ми завжди дуже раді, коли Олег Прудивус запрошує нас на ті чи ті заходи. Тут вже існує можливість і презентувати свої напрацювання, й одразу ж подивитися на ті проблеми, які виникають на практиці. Це – стимул для того, щоб можна було поглиблено досліджувати проблематику, зокрема, на рівні нашої лабораторії, Академії правових наук зі службового права. Саме з роботи адміністративного суду ми беремо проблеми, які в подальшому поглиблено вивчаємо. Тому ми дуже сподіваємось на подальшу тісну співпрацю. Атмосфера, яка панує тут, у суді – це окрема тема. Тому, коли відправляємо студентів на практику або ж пропонуємо їм місце роботи, такі родинні відносини, які тут формуються – це окрема тема, тому студенти йдуть туди із задоволенням.

 

Стежте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

 

 

 

 

 

Схожі новини