Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Зелену економіку та кращу якість життя дослідили учені конференції біофаку

Зелену економіку та кращу якість життя дослідили учені конференції біофаку

Зелену економіку та кращу якість життя дослідили учені конференції біофаку
01.05.2024 17:00 Все Головні новини Факультети Біологічний ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ЗНУ біологічний факультет конференція

У ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) фінішувала (в змішаному форматі) VІІ Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні проблеми біології, екології та хімії». Її робочими мовами були українська та англійська.

 

У межах конференції науковці працювали в англомовній секції, а також у галузевих секційних спільнотах. До завершального конференційного дня організатори провели нетворкінг, під час якого підбили підсумки роботи і визначили перспективи співпраці.

За час заходу чимало вчених висловили свої бачення щодо таких пріоритетів. Наприклад, Крістіан Попеску зазначила, що Європейська зелена угода – це найважливіше бачення та стратегія Європейського Союзу, пов’язана зі сталим розвитком, зеленими технологіями та високими екологічними стандартами. Це нова Європейська стратегія для більш зеленої економіки та кращої якості життя. Йшлося і про те, що сьогодні охорона навколишнього середовища є однією з важливих цілей для сільського господарства та виробництва здорової їжі. На думку вченої, одна з найбільших проблем – це прогодувати зростаюче населення сталим способом, щоб зменшити скорочення природних ресурсів і екологічні проблеми, пов’язані з сільськогосподарською практикою. Тож глобальний ринок рослинних біостимуляторів для сільського господарства має середньо- та довгостроковий потенціал, особливо в контексті, коли державна політика та суспільство сприяють застосуванню стійких практик у сільському господарстві, а попит на високоякісні продукти зростає.

А ось Едріан Бреннан розповів, що основою його проєкту є пошук джерел генетичного різноманіття на вдосконалення льону. А ще фахівці досліджували його дикого родича, який був близько генетичний до цього виду. Дослідниця Моніка Попеску додала, що головне завдання вчених – знайти природні шляхи підвищення продуктивності рослин, які призводять до екологічно чистого сільського господарства. Тож метою такої структури є скорочення витрат без зниження врожайності та якості. Під час виведення на ринок, скажімо, екстрактів морських водоростей, передбачалося застосовувати їх за допомогою розпилювачів.

А ось до теми інвазійності Володимир Сарабєєв підкреслив: “Відповідні види можуть впливати на місцеві популяції та спільноти через різні механізми, включаючи конкуренцію, хижацтво, зміну середовища проживання, зміну динаміки захворювань тощо, тоді як паразити відіграють важливу роль у посередництві таких ефектів. Однак, незважаючи на значні дослідницькі зусилля, багато аспектів взаємовідносин господар-паразит і просторового розподілу паразитів в інвазивних господарях залишаються погано вивченими”.

Вадим Плитниченко, факультет журналістики

 Фотогалерея Володимира Лінікова:

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=pressluzhbaZNU&set=a.956984273096275

Стежте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

Схожі новини