Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Аспіранти економфаку взяли участь в обговоренні протидії дискримінації

Аспіранти економфаку взяли участь в обговоренні протидії дискримінації

Аспіранти економфаку взяли участь в обговоренні протидії дискримінації
02.05.2024 09:54 Все Головні новини Факультети Економічний ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ЗНУ економічний факультет наукова діяльність міжнародна діяльність конференція лекції тренінги аспіранти

На економічному факультеті Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) 19 квітня провели Міжнародну науково-практичну інтернет-конференцію «Європейський досвід протидії дискримінації у сфері зайнятості». До заходу долучилися науковці, представники бізнесу, влади, а також здобувачі третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти у галузі знань 05 «Соціальні та поведінкові науки» зі спеціальності 051 «Економіка», які виступали з доповідями, тренінгами.

 

Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Європейський досвід протидії дискримінації у сфері зайнятості» відбулася під егідою програми ЄС Еразмус+, напрям ім. Жана Моне в межах проєкту 101048168 — HumEU — ERASMUS-JMO-2021-HEI-TCH-RSCH «Європейська гуманістична візія в управлінні людськими ресурсами».

Під час заходу розглянули такі актуальні питання: здоров'я та безпека на робочому місці; стратегії впровадження антидискримінаційних політик; забезпечення рівних можливостей для молоді на ринку праці; динаміка дискримінації на ринку праці; інноваційні методи розв'язання конфліктів у сфері зайнятості; інноваційні підходи до соціального бізнесу; моніторинг та оцінка ефективності антидискримінаційних заходів; дискримінація та вартість бізнесу; особливості підготовки кадрів; управління зайнятістю; формування конкурентних переваг та управління конкурентоспроможністю підприємств; політика дисципліни працівників на підприємствах; створення рівних можливостей на ринку праці; вплив глобалізації на управління підприємством; оплата праці в умовах воєнного стану; розвиток кадрового потенціалу, організаційної культури; сучасні стилі управління персоналом та інші. Ці питання зацікавили аспірантів – здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти, адже вони актуальні та відповідають тематиці дисертаційних досліджень. Крім того, вони взяли активну участь у конференції, яка відбулася в межах проєкту, що дозволило набути практичних навичок сфері управління персоналом на підприємствах, розвинути Soft skills.

Фінансовий директор ТОВ «Онікс-Софт», кандидат наук, доцент Дмитро Світлий провів тренінг на тему «Дискримінація та вартість бізнесу». Він розкрив такі питання, як: сутність дискримінації в бізнесі; важливість інвестицій для розвитку бізнесу; роль персоналу в розвитку та функціонуванні бізнесу; важливість фінансових показників; роль кадрової політики; запропонував шляхи подолання дискримінації. Під кінець тренінгу розглянули практичний кейс та надали відповіді на питання здобувачів, адже тема викликала жваву дискусію.

Директор громадської організації «Вектор ЗП» Віктор Мокшанов  від імені представників бізнесу провів тренінг на тему «Роль громадських ініціатив у розвитку соціального підприємництва як інструменту соціальної інтеграції та зменшення дискримінації». Під час заходу спікер розкрив важливість питання розвитку соціального підприємництва, визначив поточні проблеми та запропонував шляхи подолання дискримінації.

Також тренінги провели науковці. Декан факультету транспорту, менеджменту і логістики Національного авіаційного університету України, докторка наук, професорка Тетяна Мостенська провела тренінг на тему «Роль освіти та підготовки кадрів у забезпеченні антидискримінаційних заходів на ринку праці: перспективи та виклики». Завідувачка кафедри управління персоналом і економіки праці Полтавського університету економіки і торгівлі, докторка наук, професорка Тетяна Костишина провела тренінг на тему «Інтерсекційність дискримінації: аналіз взаємодії різних форм дискримінації та розробка комплексних стратегій для їх подолання на ринку праці». Професорка кафедри маркетингу і торговельного підприємництва Хмельницького національного університету, докторка наук Ольга Гончар присвятила свій тренінг темі «Інтеграція принципів корпоративної соціальної відповідальності в управління зайнятістю: впровадження європейських стандартів для створення соціально-економічно стабільного бізнес-середовища».

Учасники заходу прослухали оглядову лекцію від головної бухгалтерки  ТОВ «БВП «ОЛТАК» Наталії Бондаренко на тему «Дискримінація за віком як інструмент зниження конкурентних переваг підприємства». Спікерка зупинилася на таких питаннях: сутність дискримінації за віком; прояви дискримінації на підприємствах; роль конкурентних переваг; вплив дискримінації на формування конкурентних переваг; шляхи подолання дискримінації та підвищення конкурентноспроможності. Тема лекції зацікавила аспірантів і викликала жваву дискусію.

Представниця Lithuanian Sports University | LSU, Lithuania, PhD Regina Andriukaitienė провела лекцію на тему «Age discrimination: “glass ceilings” of professional maturity». У її виступі розкрито такі питання: ситуація дискримінації за віком в Литві; законодавче регулювання питання дискримінації; фактори впливу на роботу працівників та на досягнення професійних цілей; стан професійної зрілості в Литві. А також – взаємодія роботодавця з працівниками; використання інноваційних методів на робочих місцях для прийняття управлінських рішень. Цією темою також зацікавилися аспіранти Під час діалогу пролунали цікаві пропозиції щодо напрямів подолання дискримінації на підприємствах України.

Наприкінці заходу аспіранти виступили з доповідями: Володимир Андросов (тема «Стан логістики на підприємствах»); Сергій Ткаченко (тема «Ознаки дискримінації на промислових підприємствах»); Оксана Антолік (тема «Працевлаштування внутрішньо переміщених осіб в Запоріжжі»); Михайло Пирх (тема «Заходи виявлення та мінімізації впливу загроз на роботу підприємств»); Рева Денис (теми «Політика дисципліни працівників на підприємстві та етичність внутрішньої документації»; «Енергетичний перехід в українській електроенергетиці») Роман Кучерявий (тема «Сучасні підходи до оцінки енергетичної безпеки підприємств») та інші.

Здобувачі третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти висловили подяку за можливість взяти участь у міжнародних заходах та апробувати результати наукових досліджень, набути теоретичних знань та практичного досвіду.

 

Алла Череп,

докторка наук, професорка, завідувачка кафедри фінансів, банківської справи та страхування, гарант освітньо-наукової програми «Економіка» підготовки здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти (ступеня доктора філософії) у галузі знань 05 «Соціальні та поведінкові науки» зі спеціальності 051 «Економіка»

 

Стежте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

 

 

 

 

Схожі новини