Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка економічного факультету Ілона Іванченко

«Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка економічного факультету Ілона Іванченко

«Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка економічного факультету Ілона Іванченко
08.05.2024 10:30 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ Факультети Економічний ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ЗНУ економічний факультет відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації працевлаштування пресслужба проєкт Історії успіху випускників ЗНУ

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ». Сьогодні в ньому – історія професійного становлення й успіху вихованки економічного факультету, випускниці бакалаврату та магістратури спеціальності 051 «Економіка» освітньо-професійної програми «Міжнародна економіка», менеджерки зовнішньоекономічної діяльності в ТОВ «Торговий Дім Енергостройінвест» Ілони Іванченко.

 

- Пані Ілоно, в якому році ви закінчили навчання в ЗНУ і де працюєте зараз?

- У 2022 році я отримала диплом бакалавра, а в 2023 – диплом магістра за спеціальністю 051 «Економіка» освітньо-професійної програми «Міжнародна економіка».

Зараз я працюю менеджеркою зовнішньоекономічної діяльності в ТОВ «Торговий Дім Енергостройінвест» у місті Київ. Моя робота включає керування зовнішньоекономічною діяльністю компанії та розвиток міжнародних бізнес-зв’язків. У коло моїх обов'язків входить пошук нових ринків та партнерів, ведення переговорів з потенційними постачальниками, укладання та контроль угод із зовнішніми партнерами.

- Чому ви обрали навчання саме в ЗНУ?

- Вибір ЗНУ був обґрунтований якістю навчання, зручністю освітнього середовища та розташуванням університету. Я була впевнена, що ЗНУ надасть мені всі необхідні знання та навички для досягнення моїх мрій. І не помилилась.

- Чи мріяли ви стати економісткою-міжнародницею?

- Так, тому що міжнародна економіка пропонує широкий спектр можливостей для розвитку кар’єри. До неї входить робота в міжнародних організаціях, урядових установах і міжнародних корпораціях. Це означає, що після отримання освіти в цій галузі, я маю можливість працювати в різних сферах та розширити свої горизонти.

- Які знання та навички, отримані під час навчання у виші, ви використовуєте в своїй професійній діяльності?

- У моїй професійній діяльності я застосовую такі навички, як економічний аналіз, знання про основні принципи та інструменти міжнародних фінансів, принципи та політику міжнародної торгівлі, навички міжкультурної комунікації та розуміння культурних різниць.

- Щоб ви порадили студентам, які навчаються за освітньо-професійною програмою «Міжнародна економіка»?

- Будьте зацікавлені у вивченні міжнародної економіки та виявляйте ініціативу під час навчання. Читайте додаткову літературу, слідкуйте за останніми трендами в галузі та беріть участь у додаткових академічних заходах, таких як конференції або семінари.

Спробуйте знайти можливості для стажувань або роботи під час практики практиці в компаніях, організаціях або міжнародних установах, пов’язаних з економікою. Це дозволить вам отримати цінний досвід і побачити, як теоретичні знання застосовуються на практиці.

- На вашу думку, на сьогоднішній день ви досягли тих цілей, які ставили перед собою?

- Немає межі досконалості, оскільки завжди є можливість досягнути ще більшого рівня в будь-якій сфері життя.

- Яким ви бачите розвиток університету, економічного факультету та які напрямки роботи потребують найбільшої уваги?

- Важливо продовжувати реалізовувати обрані напрямки: забезпечувати практичну підготовку студентів шляхом впровадження стажувань, проєктів у партнерстві з бізнесом і відповідних програм практичного навчання; запрошувати до викладання навчальних дисциплін фахівців-практиків. Це допоможе студентам розуміти реальні виклики економіки та бізнесу.

- Чи ви отримали додаткові переваги для працевлаштування (на кшталт знання іноземної мови, стажування за фахом, набуття додаткових компетентностей) під час навчання за спеціальністю?

- Так, навчання за освітньою програмою «Міжнародна економіка» надало мені додаткові переваги для працевлаштування. Наприклад, такі як: знання іноземних мов (у міжнародній економіці володіння іноземною мовою, особливо англійською, – велика перевага).

- Ви рекомендуватимете іншим навчатись в ЗНУ на освітній програмі «Міжнародна економіка»?

- Я з радістю рекомендуватиму іншим навчатись у Запорізькому національному університеті на освітній програмі, на якій я навчалась. ЗНУ – престижний закладом вищої освіти, який надає якісну освіту зі за освітньою програмою «Міжнародна економіка» й має висококваліфікованих та досвідчених викладачів.

- Яким ви бачите своє подальше професійне майбутнє, про що мрієте?

- Головна мрія про те, щоб якнайшвидше в Україні закінчилася війна. Я бачу своє подальше професійне майбутнє як успішну кар’єру в галузі міжнародної економіки. Мої мрії та амбіції включають розвиток як експертки у сфері зовнішньоекономічної діяльності та міжнародних відносин. Я хочу працювати в компанії або організації, де зможу застосовувати свої знання та навички для здійснення міжнародних проєктів, розвитку нових ринків та побудови стратегічних партнерств.

 

Інформацію надала кафедра міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму

 

Для довідки

У Запорізькому національному університеті за ініціативи відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування від 2020 року триває творчий проєкт «Історії успіху випускників ЗНУ». Втілюють його в життя факультети, Інженерний навчально-науковий інститут ЗНУ ім. Ю. Потебні. Активно долучається до роботи й факультет журналістики, пресслужба вишу. Вони створюють матеріали про успішну професійну кар’єру наших випускників. Факультети університету та Інженерний інститут допомагають налагодити зв'язок із випускниками факультетів різних років.

Стежити за проєктом «Історії успіху випускників ЗНУ» можна за лінком: https://bit.ly/2HixRA8

Сьогодні архів проєкту – це вже понад 400 історій успіхів талановитих випускників Запорізького національного університету!

 

Стежте за подіями вишу також у соцмережах пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

Схожі новини