Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Дні Європи на філологічному: синергія української та польської музики

Дні Європи на філологічному: синергія української та польської музики

Дні Європи на філологічному: синергія української та польської музики
10.05.2024 08:58 Все Головні новини Факультети Філологічний ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ЗНУ філологічний факультет міжнародна діяльність освітній процес гостьова лекція співпраця стейкхолдер

8 травня, за ініціативою кафедри слов’янської філології філологічного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University), відбулася інтерактивна мінілекція «Польсько-українська пісенна взаємодія: парадокси рецепції крізь оптику новітніх методологій» з подальшим обговоренням питань історії та сучасного стану українсько-польських міжкультурних комунікацій та оновлення методології їх досліджень.

 

Гостьову лекцію прочитав стейкхолдер освітньої програми 8.035 «Переклад та міжкультурна комунікація», кандидат наук, доцент кафедри іноземної філології та перекладу Національного університету «Запорізька Політехніка», літературознавець, автор чисельних публікацій з літературознавства, перекладознавства, методики викладання іноземних мов та міжкультурної комунікації, викладач англійської, німецької та польської мов, випускник факультету іноземної філології та філологічного факультету ЗНУ Кирило Тарасенко. На початку заходу його представила слухачам декан філологічного факультету Ірина Бондаренко.

Лектор зосередився на аналізі польських пісень, які дослідники умовно визначають як «24/02», акцентував на тому, що це одна з форм  підтримки України, звернув увагу й на спільні культурні коди, втілені у піснях поляків та українців. Під час заходу постійно лунали пісні і надавалися коментарі до окремих творів.

Упродовж лекції слухачі коментували та ставили питання у чаті, а після її завершення з’являлися нові питання та рефлексії. У творчому діалозі взяли участь викладачі та магістри філологічного факультету, колеги-полоністи з інших вишів України.

Наприкінці зустрічі модераторка заходу, гарантка освітньої програми «Переклад та міжкультурні комунікації», завідувачка кафедри слов’янської філології Ірина Павленко висловила сподівання на продовження плідної співпраці в галузі полоністики та міжкультурної комунікації як зі спікером, так і зі слухачами, учасниками дискусії з інших закладів вищої освіти України.

 

Таїсія Золотаревська,

студентка 1 курсу магістратури

філологічного факультету

 

Стежте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

Схожі новини