Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Науковці ІННІ ім. Ю.М. Потебні обговорили співпрацю із польським вишем

Науковці ІННІ ім. Ю.М. Потебні обговорили співпрацю із польським вишем

Науковці ІННІ ім. Ю.М. Потебні обговорили співпрацю із польським вишем
10.05.2024 11:02 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ЗНУ Інженерний навчально-науковий інститут міжнародна діяьність Політехнічний університет Республіка Польща академічна мобільність співпраця

Директорка Інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю. Потебні ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) Наталя Метеленко та доцентка кафедри інформаційної економіки, підприємництва та фінансів Ірина Сіліна зустрілися з керівництвом Політехнічного університету, який розташований у місті Ченстохова в Республіці Польща.

 

«Незадовго до нашого візиту, – розповідає професорка Наталя Метеленко, – в польському університеті відбулись вибори ректора, і на нову каденцію обрано dr hab. inż. Marek Warzecha, prof. PCz. Нам випала нагода привітати новообраного ректора й обговорити з ним стратегічні напрями нашої взаємодії в контексті інтернаціоналізації університетів у напряму розвитку освітньої та наукової діяльності».

Зустріч двох науковиць ІННІ ім. Ю. Потебні з представниками Ченстоховського політехнічного університету була дуже плідною, адже під час неї обговорювалися важливі для обох вишів питання, зокрема, питання академічної мобільності.

За словами директорки інституту, у вересні 2022 р. дирекцією ІННІ була підготовлена група здобувачів вищої освіти з другого по четвертий курси інженерних спеціальностей, які мали взяти участь у програмі академічної мобільності. «На жаль, програма не була реалізована через воєнний стан в Україні і введення обмеження виїзду за кордон студентів чоловічої статі. Проте, 2 квітня цього року Уряд України доповнив Постанову № 57, яка регламентує порядок виїзду громадян України за кордон, пунктом 2, підпункт 19, де вказується, що на період воєнного стану мають право виїзду за кордон чоловіки віком від 18 до 22 років, які є здобувачами І або ІІ рівня вищої освіти та які є учасниками програм освітньої академічної мобільності і прямують на навчання в іноземні ЗВО. Плідна робота з міжнародним відділом дозволила нам вирішити організаційні питання підготовки документів здобувачів ІННІ та реалізації програми академічної мобільності в І семестрі 2024-2025 навчального року».

Обговорили й питання розробки спільної програми «2 Дипломи» для магістрів спеціальності «Металургія». В подальшому ця ініціатива має бути поширена і на інші інженерні спеціальності.

Не менш важливими були зустрічі з керівництвом і науковцями факультету промислової інженерії та технології матеріалів, зокрема, з dr hab. Marcin Nabiałek, Profesor PCz. А також online-зустріч, учасниками якої стали: старший науковий співробітник АТ «Інститут Титану» Євгеній Баженов, професори Віктор Скачков і Тетяна Критська, доцент Роман Воляр, здобувач PhD спеціальності 073 «Менеджмент» Павло Скидін. Під час заходу обговорили питання наукової та проєктної співпраці між обома університетами в напряму розвитку спеціальності 136 «Металургія». Адже, як зазначила директорка ІННІ ім. Ю. Потебні Наталя Метеленко, «ми готуємо висококваліфікованих фахівців, розвиваємо наукову та проєктну діяльність задля відбудови та подальшого розвитку України».

 

Facebook ІННІ ім. Ю.М. Потебні: https://www.facebook.com/IngenerkaZNU

 

Інженерний навчально-науковий інститут ім. Ю.М. Потебні

Стежте за подіями вишу також у соцмережах пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

Схожі новини