Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На біологічному факультеті готують успішних шкільних вчителів

На біологічному факультеті готують успішних шкільних вчителів

На біологічному факультеті готують успішних шкільних вчителів
13.05.2024 09:41 Все Головні новини Факультети Біологічний ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ЗНУ біологічний факультет освітній процес викладання школа співпраця

Студентка ОПП «Середня освіта (Біологія та здоров’я людини)» біологічного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) Анастасія Гудзенко працює вчителькою біології та основ здоров’я в Запорізькій гімназії № 101. До дня вчителя біології, який освітянська спільнота України відзначає 15 травня, вона привітала колег, поділилися своїм досвідом професійного становлення та прозповіла про навчання на біологічному факультеті.

 

Ось що говорить студентка Анастасія Гудзенко:

- Я думаю, що всі ми згодні, що вчителі в житті кожної людини відіграють важливу роль. Саме вони зустрічають дітей на порозі школи вперше і протягом багатьох років ведуть їх через цікавий світ знань, відкриваючи нові горизонти людського розуму, розкриваючи та підтримуючи таланти, які присутні в душі кожної дитини. Саме вчителі показують, якими різними кольорами може грати світ, якщо дивитися на нього через призму науки.

На біологічному факультеті ЗНУ навчають майбутніх вчителів біології та здоров’я людини, майбутніх провідників дитячих душ у дорослий та часом дуже складний світ. Навчають людей, які потім вчать дітей не лише шкільним предметам, а й доброті, дружбі, взаємодопомозі, взаєморозумінні тощо.

Два роки тому я досить несподівано для себе потрапила на роботу до школи. І знаєте, отримала від цього набагато більше ніж просто практичне застосування того, що нам частково розповідають в університеті, на заняттях. Я від роботи здобула новий досвід, якого ніде більше не отримала б. Я зрозуміла, що можу знаходити спільну мову з дітьми різного віку, можу підтримати їх, подарувати віру в себе і показати, наскільки вони прекрасні та особливі, незважаючи ані на характер, ані на поведінку, ані на якісь інші особливості дитини. І ще, певно, найголовніше, – за ці два роки я не пожалкувала про своє рішення, і вважаю, що на цьому етапі життя мені надзвичайно пощастило.

Чи важливі знання які нам дають викладачі на заняттях? – Досить риторичне питання, погодьтеся. Особисто мені знадобилися знання з усіх біологічних дисциплін: «Цитологія та гістологія» – для того, щоб мати змогу зрозуміло пояснити дітям будову клітин і тканин різних типів, «Ботаніка» та «Зоологія» – щоб проводити біологічні експерименти, «Анатомія людини» – для того, щоб пояснити восьмикласникам будову організму людини. Особливо важливі знання з психолого-педагогічних і методичних дисциплін для того, щоб обирати до своїх уроків найефективніші методи навчання. Я вдячна викладачам біологічного факультету за високий рівень отриманих знань.

Ще хочу порадити майбутнім учителям постійно займатися самоосвітою і професійним удосконаленням, це дозволить спробувати й самостійно обирати нові сучасні технології, різноманітні онлайн платформи, реалізовувати різні педагогічні підходи.

Чи варто вступати в Запорізький національний університет на ОПП «Середня освіта (Біологія та здоров’я людини)»? – Якщо любите дітей та біологію, то безперечно так!

Вітаю майбутніх учителів біології та тих, хто вже працює в школі, з професійним святом – Днем вчителя біології, яке відзначають 15 травня.

 

Інформацію надав біологічним факультетом ЗНУ

 

Стежте за подіями вишу також у соцмережах пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

Схожі новини