
8 травня на економічному факультеті ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбувся тренінг «Кращі практики цифровізації в ЄС» в межах реалізації проєкту «Еразмус+» напряму Жана Моне «Цифровізація економіки в умовах пандемії Сovid-19 як стратегічна платформа розвитку економіки держави».
Метою заходу стала популяризація європейського досвіду використання цифрових технологій в економіці в умовах пандемії Сovid-19, розширення можливості освоєння та використання кращих практик цифровізації ЄС та в Україні.
Докторка наук, професорка, в.о. завідувачки кафедри фінансів, банківської справи та страхування, академік Національної Академії наук вищої освіти України Алла Череп на початку конференції зазначила, що присутні на ній не лише студенти та науковці, а й партнери з різних регіонів України, представники органів влади, збройних сил України та бізнесу. Вона вказала, що тренінг спрямований на те, щоб поширювати європейський досвід, передавати навички використання цифрових технологій і забезпечувати високий рівень конкурентоспроможності економіки держави. Після її вступного слова хвилиною мовчання вшанували пам'ять всіх полеглих на війні українців.
Організаторка конференції передала слово проректору з наукової роботи, доктору наук, професору Геннадію Васильчуку, який підкреслив, що на економічному факультеті триває активна проєктна робота.
В.о. декана економічного факультету, докторка наук, професорка Валентина Гельман наголосила на актуальності тем заходу. Вона зазначила, що світ цифрових технологій сучасного суспільства – це виклик для всіх організацій і підприємств, що потребують кращого впровадження цифрових технологій. Оскільки суспільство розвивається неймовірно швидко, то відповідно повинно змінюватися і наше бачення щодо потреб цифрових концепцій та підходів, які вимагають їхнього пізнання та розуміння.
У своєму виступі PhD, координаторка проєктів національного офісу Erasmus+ в Україні Світлана Шитікова вказала, що наразі в Україні реалізуються 2400 проєктів. Також вона висвітлила виклики та можливості проєктів в межах Програми ЄС «Еразмус+» й надала інформація щодо напрямів конкурсів для подання проєктних заявок й щодо особливостей впровадження проєктів під час воєнного стану в Україні.
Далі спікери заходу представили свої проєкти. Зокрема, заступник директора Департаменту фінансів Запорізької обласної державної адміністрації Михайло Євтушенко розглянув використання відкритих інформаційно-аналітичних систем для аналізу показників місцевих бюджетів (на прикладі інструменту BOOST-аналіз). Менеджер платіжного продукту компанії Wix.com Михайло Пирх висвітлив Payment Product Manager: balancing between user needs and business requests. Тechnical Artist Дмитро Гудков і психологиня Анастасія Гудкова надали інформацію щодо створення ігор на Unreal Engine 5. Кандидат наук, фінансовий директор ПП «Онікс-Софт» Дмитро Світлий на практичному кейсі показав автоматизацію обліку в Україні. Фахівець із розробки та впровадження інформаційних систем у ТОВ «Бізнес Софт» Сергій Куркула висвітлив інформацію щодо використання інформаційних систем для ведення обліку на підприємствах.
Підбиваючи підсумки роботи, учасники тренінгу висловили подяку організаторам за цікавий та актуальний захід. Алла Череп наголосила: «Такі заходи, як сьогодні, відкривають Україну європейцям, надають справжнє розуміння того, що відбувається в середині країни, розкривають нашу культуру, переваги, винахідливість та, певною мірою, стають інформаційною підтримкою України. Всі учасники таких заходів стають своєрідними амбасадорами країни, що сприяють популяризації України у світовому бізнес-середовищі, що спричиняє і краще залучення іноземних інвестицій і сприяє розширенню співпраці щодо відновлення нашої країни».
Для довідки.
У серпні 2022 року Запорізький національний університет виграв грант «Erasmus+» за напрямком Програми ім. Жана Моне – проєкт «Цифровізація економіки в умовах пандемії Сovid-19 як стратегічна платформа розвитку економіки держави». Його реалізація стартувала з 1 січня 2023 року. Координаторка проєкту – докторка наук, професорка кафедри управління персоналом і маркетингу Ірина Дашко. До команди проєкту увійшли: докторка наук, професорка Алла Череп, доктор наук, професор Олександр Череп, докторка наук, професорка Юлія Огренич, докторка наук, професорка Валентина Гельман.
Детальнішу інформацію про проєкт можна знайти у соцмережах та у відеохостингу:
Cайт: http://surl.li/lqwih
Facebook: http://surl.li/lqwit
Instagram: http://surl.li/lqwjb
YouTube: http://surl.li/lqwjk
Ірина Дашко,
координаторка проєкту,
докторка наук, професорка кафедри управління персоналом і маркетингу
Стежте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
Соцмережі ЗНУ:
https://beacons.ai/official_znu