Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ показали, що українці є невід’ємною частиною європейської спільноти

У ЗНУ показали, що українці є невід’ємною частиною європейської спільноти

У ЗНУ показали, що українці є невід’ємною частиною європейської спільноти
14.05.2024 08:57 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ЗНУ День Європи квестові активності

11 травня в ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбувся  квест, присвячений Дню Європи. Це «Євромарафон», де студенти та викладачі брали участь у різних цікавих активностях. У церемонії відкриття свята взяли участь представники адміністрації університету, зокрема ректор Микола Фролов, проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук та проректорка з науково-педагогічної роботи, міжнародної та проєктної діяльності Олена Тупахіна.

 

Вітаючи учасників заходу, Микола Фролов наголосив, що такі заходи показують прагнення українців бути невід’ємної частиною європейської спільноти та важливість європейських цінностей і канонів, які повинні стати невід’ємною частиною нашого менталітету та свідомості. Він також нагадав, що наш університет завжди підтримує бажання отримати частку європейської освіти, що відображається в передусім у можливостях академічного з європейськими університетами.

Серед учасників квесту сформували 4 команди по 5 осіб: «Філологи», «Шляхетні інженери», «Екововкісти» та «Нескорені».

Квест складався з п’ятьох тематичних локацій, кожна з яких відповідала певній європейській країні та мала своє завдання:

  1. Швеція (екологія) – відсортувати сміття;
  2. Італія (мистецтво) – намалювати по крапках зашифровану картину;
  3. Франція (архітектура) – збудувати власну версію Ейфелевої вежі;
  4. Ірландія (вірші) – написання лімерика з неочікуваною розв’язкою;
  5. Греція (туризм) – приготувати грецький салат.

«Традиційно ми завжди святкуємо день Європи, але в різних форматах. Переважно це культурні ярмарки, костюмовані заходи тощо, але розпорошеність студентів через COVID та війну, дав зрозуміти, що великий захід буде важко зібрати. Також багато великих національно-культурних організацій, з якими ми завжди співпрацювали для проведення заходу, виїхали і їм важко буде брати участь. Цього року ми обрали камерний формат з елементом змагання. День Європи - це завжди про єдність, тому мета квесту - дати нашим студентам зробити щось веселе разом. Захід дуже підтримав факультет журналістики, який також організував свої інтелектуальні ігри», - поділилися професорка Олена Тупахіна, яка є організаторкою заходу «Євромарафон».

Факультет журналістики, на чолі з деканом Віктором Костюком та викладачками Тетяною Роговою та Аллою Терновою,  проводили настільну гру для всіх охочих, яка була присвячена запитанням про Євросоюз та держави-члени. Щоб одержати перемогу потрібно було зібрати дві картки однакового кольору, де кожен колір відповідав різним секціям: цікаві факти, столиці, все про ЄС та прапори. Також можна було зібрати пазл, де одна частина це назва країни, а друга це назва телеканалу, видання чи радіо, відповідної країни.

Для тих, хто не брав участь у квесті, підготували інше завдання – знайти на території спорткомплексу та найближчих корпусів прапори країн Євросоюзу та сфотографувати їх. Усі фотографії повинні переглянути журі, які визначать переможця, який найперший зібрав більшу кількість прапорів.

Першою квест закінчила команда «Нескорені». Вони поділилися своїми враженнями про локації: «Найскладніше було написати вірша, адже лімерик римується не як вірші, які ми вчимо або читаємо. А швидко вдалося зробити салат. Ми впевнені, що переможемо, бо ми найшвидше та найякісніше виконали всі завдання».

Перед оголошенням результатів усі учасники приєдналися до танцю єдності, який організувала директорка центру культури та комунікацій ЗНУ Ірина Осипчук.

За результатами цього квесту визначили переможців марафону, яким під час урочистого закриття заходу вручили цінні подарунки. За підрахунками балів у “Євромарафоні” 1 місце здобула команда «Екововкісти», 2 місце - «Нескорені», 3 місце - «Філологи», 4 місце - «Шляхетні інженери». У фотоконкурсі було 3 переможця, які знайшли 20, 19 та 14 прапорів.

Україна є частиною родини європейських держав, адже ми маємо спільні цінності та прагненні, тож святкування Дня Європи разом з усіма країнами ЄС – 9 травня – лише підкреслює, що європейська мрія українців як ніколи сильна.

 

Олександра Ткаченко

 

Фотогалерея: https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU/posts/pfbid02ZV7wXexGzC8F7nTweP6hrJL2rGJ4naK3MVjjMrNs7iPygE3FR8ooMYYERqA2o2Atl?rdid=ikBrCCKNUQovIDmg

Стежте за подіями вишу в соцмережах пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

Схожі новини