Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / «Історії успіху випускників ЗНУ»: вихованка кафедри дизайну Анастасія Димова

«Історії успіху випускників ЗНУ»: вихованка кафедри дизайну Анастасія Димова

«Історії успіху випускників ЗНУ»: вихованка кафедри дизайну Анастасія Димова
14.05.2024 10:04 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ Факультети Соціальної педагогіки та психології Дизайн ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ЗНУ факультет соціальної педагогіки психології кафедра дизайну відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації працевлаштування пресслужба проєкт Історії успіху випу

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ». Сьогодні в ньому – історія професійного становлення й успіху вихованки вихованки кафедри дизайну факультету соціальної педагогіки та психології, дизайнерки, викладачки ЗНУ Анастасією Димовою.

 

- Анастасіє, розкажіть, будь ласка, про свою освіту та її значення для побудови кар’єри.

- Вища освіта за фахом «Графічний дизайн» стала стартом моєї кар'єри художниці. Магістратура, яку я завершила в Запорізькому національному університеті, допомогла мені поглибити знання предмета та зануритися у викладання. Якщо казати про те, що дала мені освіта, то це – безліч навичок, теоретичні та практичні знання. Найголовніше, як для дизайнерки, – це розвиток креативного мислення. Адже генерування ідей – вагомий складник будь-якого виду мистецтва, зокрема, в різних напрямках дизайну.

- Чому саме для здобуття професії ви обрали дизайн?

- Вибір був непростим. Досі пам'ятаю, скільки було думок, дискусій, аргументів «за» та «проти». Дизайн для мене – це про вільну асоціацію. Свобода асоціацій, вільне вираження для художника пріоритетні в житті та в у мистецтві. Тому вибір дизайну був непростим, але все-таки очевидним від початку.

- Коли та де розпочалася ваша професійна діяльність? Щонайбільше вам подобається в роботі?

- Я вважаю, що належу до «цифровиків» і займаюся здебільшого digital-мистецтвом. Певний час я працювала як ілюстраторка для приватних проєктів, але це швидко набридло. Згодом я зіштовхнулась із фактором вигорання. У тих, хто трансформував своє хобі в роботу, таке траплятися досить часто. Втрата задоволення від того, що ти робиш, для мене стала тривожним дзвіночком. Надалі, аби виправити ситуацію, я залишила свою творчість тільки для себе.

Зараз я викладач в Запорізькому національному університеті на кафедрі дизайну. Ділюся досвідом зі здобувачами освіти.

Що подобається в роботі? Все просто: це – люди. Мені подобається те, з яким захопленням студентами вивчають дисципліну, як вони мислять, роблять висновки та генерують щось нове. Моя задача – надихнути їх на роботу.

- Чи були у вашій практиці цікаві проєкти з дизайну?

- Так, у вільний час я малюю для різноманітних малотиражних видань. Беручи до уваги наші реалії, усі проєкти, у яких брала участь за останні два роки, були благодійними та спрямованими на підтримку військових та волонтерів.

Можу розказати про декілька з тих, які я розробляла. У 2022 році команда «Мальовій» об'єднала більш ніж сотню українських митців у роботі над артбуком, присвяченим нашим етнічним мотивам та міфології – «Бестіарій». Це – масштабний проєкт, який транслювався на вітчизняний і закордонний ринок. Організатори об'єднали концепт художника та ілюстратора. Робота полягала в тому, що за дуже вичерпним описом істоти потрібно розробити дизайн та замалювати буденність персонажа. В мене це був Доброгост. До проєкту я раніше не чула про нього, але робота виявилась досить динамічною та цікавою, залишивши приємні спогади.

Також один з останніх артбуків був присвячений твору Ісаями Хадзіме «Shingeki no Kyojin». У своїх соцмережах я зізнавалася, що це – одна з найскладніших робіт заостанні роки, які мені доводилося виконувати.

- Поділіться, будь ласка, з нами своїми подальшими професійними планами

- Зараз я працюю над кількома сольними виданнями, які потребують дуже багато часу та енергії. План на майбутнє – довести справу до кінця.

- Які поради ви можете дати студентам?

- Шукайте асоціації, спостерігайте, аналізуйте, дійте.

Не бійтеся вичерпати потенціал на дрібниці, досліджуйте те, що для вас важливо, те, що подобається саме вам.

Якщо не виходить знайти відповідь на одне питання, то ставте наступне.

Не зациклюйтеся на невдачах.

Не бійтеся цінувати свою роботу.

 

Кафедра дизайну

факультет соціальної педагогіки та психології ЗНУ

 

Для довідки

У Запорізькому національному університеті за ініціативи відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування від 2020 року триває творчий проєкт «Історії успіху випускників ЗНУ». Втілюють його в життя факультети, Інженерний навчально-науковий інститут ЗНУ ім. Ю. Потебні. Активно долучається до роботи й факультет журналістики, пресслужба вишу. Вони створюють матеріали про успішну професійну кар’єру наших випускників. Факультети університету та Інженерний інститут допомагають налагодити зв'язок із випускниками факультетів різних років.

Стежити за проєктом «Історії успіху випускників ЗНУ» можна за лінком: https://bit.ly/2HixRA8

Сьогодні архів проєкту – це вже понад 400 історій успіхів талановитих випускників Запорізького національного університету!

 

Стежте за подіями вишу також у соцмережах пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

Схожі новини