Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / «Запорізькі єврейські читання-2024» продовжили естафету заходів до Днів науки

«Запорізькі єврейські читання-2024» продовжили естафету заходів до Днів науки

«Запорізькі єврейські читання-2024» продовжили естафету заходів до Днів науки
17.05.2024 08:17 Все Головні новини Факультети Історії та міжнародних відносин ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ЗНУ факультет історії міжнародних відносин філологічний факультет Дні науки ЗНУ міждисциплінарна науково-практична конференція Єврейські читання

16 травня понад 50 учасників об’єднала проблематика міждисциплінарної науково-практичної конференції «Запорізькі єврейські читання-2024». Ця наукова подія відбувається в університеті вже 26 рік поспіль. Цього разу - в межах низки заходів до Дня науки в ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University).

 

Організатори конференції – Запорізький національний університет, зокрема факультет історії та міжнародних відносин, і Український інститут вивчення Голокосту «Ткума» («Відродження») за підтримки Міністерства освіти і науки України подбали про те, щоб участь у ній була доступна для всіх охочих. Захід відбувався в змішаному форматі: ті, хто не зміг завітати до 33 аудиторії головного корпусу, міг долучитися до події у форматі zoom-конференції.

Учасників привітали кандидат наук, директор Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума», проректор з наукової роботи МГПІ «БейтХана», член Ради директорів UJE (Канада), член Міжнародної ради Освенцимської (Польща), член Українсько-Німецької комісії істориків, Заслужений працівник освіти України (м. Дніпро) Ігор Щупак та декан факультету історії та міжнародних відносин Ольга Маклюк. Вони відзначили тяглість традиції проведення цієї конференції та її незмінну актуальність.

Після урочистого відкриття конференції робота тривала за двома секційними напрямками: «Історія та історична пам’ять» (модератор – кандидат наук, в.о. завідувача кафедри джерелознавчих студій та суспільних комунікацій ЗНУ Сергій Білівненко) та «Філософія і філологія» (модераторка – кандидатка наук, доцентка, завідувачка кафедри української літератури ЗНУ Наталія Горбач). Серед тем, які викликали особливу увагу присутніх на заході та стали приводом для емоційного обговорення, можна назвати такі, як проблеми дослідження історії українських рятівників євреїв під час Голокосту в контексті сучасної російсько-української війни, меморіальна топографія Голокосту в Україні як спосіб подолання травми, політика пам’яті Голокосту в різних країнах, його репрезентація та зображення в художніх творах українських та іноземних митців ХХ століття і сьогодення. Серед спікерів були професори та доценти, представники громадських організацій, аспіранти та студенти разом зі своїми науковими керівниками.

Молоді та досвідчені науковці доповідали, слухали, дискутували та говорили про те, що болить: російсько-українську війну, Голокост, рівні травматизації, досвід єврейського народу у подоланні наслідків трансгенераційної травми.

Фотогалерея Антона Осадчука (пресслужба ЗНУ)

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=pressluzhbaZNU&set=a.973612118100157

За матеріалами Facebook’у ЗНУ

Стежте за подіями вишу також у соцмережах пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

Схожі новини