Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Майбутні фахівці з ерготерапії та реабілітації опановують практичні навички

Майбутні фахівці з ерготерапії та реабілітації опановують практичні навички

Майбутні фахівці з ерготерапії та реабілітації опановують практичні навички
20.05.2024 12:34 Все Головні новини Факультети Фізичного виховання ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ЗНУ факультет фізичного виховання здоров’я туризму освітній процес практичні навички клінічна практика

Згідно з графіком освітнього процесу Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University), у студентів 2, 3 та 4 курсів та магістрантів першого року навчання спеціальностей 227 «Фізична терапія, ерготерапія» та 227 «Терапія та реабілітація» факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму розпочалася клінічна практика в закладах охорони здоров’я м. Запоріжжя.

 

Клінічна освіта – основоположний складник професійного навчання. Вона доповнює академічну освіту та охоплює всі напрямки освіти студента спеціальності «Терапія та реабілітація». Її мета – надати студенту можливість відпрацювати навички, здобуті в навчальному закладі, в умовах, що сприяють розвитку його професіоналізму, самостійності (автономної) та компетентності як клінічного спеціаліста.

Студенти 2 курсу протягом шести тижнів опановуватимуть практичні навички під час проходження клінічної практики щодо надання допомоги при порушенні діяльності опорно-рухового апарату. Третьокурсники здобудуть упродовж п’яти тижнів практичні навички під час проходження клінічної практики щодо лікування при порушенні діяльності дихальної системи. Студенти 4 курсу шість тижнів опановують практичні навички під час проходження клінічної практики, присвяченої необхідним діям при порушенні діяльності нервової системи. Магістранти першого року навчання здобудуть необхідні навички під час проходження клінічної практики з фізичної терапії упродовж шести тижнів.

Перед початком клінічної практики у кожного курсу відбулася настановна онлайн-конференція із завідувачкою кафедри та відповідальними за цей вид практики – керівниками практики від кафедри. Під час настановної конференції завідувачка кафедри Надія Богдановська ознайомила студентів із наказом практики, з місцями проходження практики цього навчального року, з керівниками практики від кафедри та лікувальних установ, з основними завданнями, умовами організації та порядком проходження практики, а також вимогами до оформлення її результатів і формою звітності. Керівники практики від кафедри, згідно з наказом, розповіли студентам, хто з них і де проходитиме клінічну практику, нагадали, які документи потрібно мати для її проходження, та призначили годину зустрічі в лікувальному закладі.

У перший день керівники практики від клінічних установ ознайомили студентів із напрямком роботи відділення реабілітації, документацією, планом проведення практики, а також провели вступний інструктаж із техніки безпеки. Практиканти опановують навички зі збору анамнезу захворювання та життя, діагностичного обстеження за допомогою клінічних шкал, тестів та анкет, розробки плану реабілітаційного втручання, та самої реабілітаційної роботи для кожного окремого пацієнта реабілітаційного відділення. Щодня студенти отримують завдання від керівників баз практики для самостійного опрацювання. Під час щотижневих онлайн-конференцій студенти захищають свої поточні завдання, обмінюються досвідом, обговорюють важливі питання з керівниками від кафедри і баз практики і підбивають загальні тижневі підсумки.

 

Факультет фізичного виховання, здоров’я та туризму

 

Стежте за подіями вишу також у соцмережах пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

Схожі новини