Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Використання віртуальних лабораторій і значення практики для навчання: про що йшлося на Науково-методичній раді

Використання віртуальних лабораторій і значення практики для навчання: про що йшлося на Науково-методичній раді

Використання віртуальних лабораторій і значення практики для навчання: про що йшлося  на Науково-методичній раді
22.05.2024 15:42 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ЗНУ Науково-методична рада біологічний факультет філологічний факультет практика Віртуальна лабораторія підвищення кваліфікації

21 травня в Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулося засідання Науково-методичної ради під керівництвом її голови, проректора з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександра Гури та заступниці голови, керівниці навчально-методичного відділу Людмили Нестеренко.

 

Про досвід використання віртуальних лабораторій в освітньому процесі при викладанні природничих дисциплін доповіла доцентка кафедри генетики та рослинних ресурсів Олена Бойка. Цей формат навчання, на її думку, актуальний для студентів, які вивчають біологію, екологію, хімію, фізику та навіть почасти інженерні спеціальності й математику. У її доповіді йшлося про те, що на біологічному факультеті віртуальну симуляцію Labster вже понад півтора року застосовують у навчанні. Віртуальні лабораторії використовують безпосередньо на заняттях. Серед іншого, дві студентки магістратури біологічного факультету, які стажувалися в Даремському університеті (Велика Британія) за допомогою таких віртуальних лабораторій змогли завчасно опанувати необхідні навички. Вони легко користувалися в Університеті Дарема приладами, необхідними їм для досліджень. Олена Бойка розповіла про переваги та недоліки цього формату організації навчального процесу, поділилася своїм досвідом і відповіла на запитання зацікавлених учасників засідання.

Про систему та навчально-методичне забезпечення практики здобувачів ступеня вищої освіти бакалавра, їхню відповідність змісту ОПП «Українська мова та література», «Прикладна лінгвістика», «Польський переклад та міжкультурна комунікація» доповів голова науково-методичної ради філологічного факультету Іван Мацегора. Він прозвітував про всі різновиди практики. які мають пройти студенти кожної з цих освітніх програм упродовж навчання у виші. Також доповідач охарактеризував навички, які повинні здобути студенти під час проходження практики.

Керівниця навчально-методичного відділу Людмила Нестеренко прозвітувала про результати підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників ЗНУ за системою неформальної/інформальної освіти – усього список склав 30 осіб. Також під час засідання затвердили рекомендований до друку список навчально-методичної літератури, а це – 33 рукописи. Після розгляду та голосування їх передали на затвердження Вченої ради ЗНУ.

Стежте за подіями вишу також у соцмережах пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

 

 

 

Схожі новини