Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Співпраця викладачів філологічного факультету зі стейкхолдерами триває

Співпраця викладачів філологічного факультету зі стейкхолдерами триває

Співпраця викладачів філологічного факультету зі стейкхолдерами триває
23.05.2024 15:42 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Факультети Філологічний ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ЗНУ філологічний факультет відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації працевлаштування співпраця стейкхолдери медіаграмотність НотаЄнота

У межах співпраці філологічного факультету із закладами загальної середньої освіти м. Запоріжжя та на запрошення директорки школи Лариси Зуб доцентка кафедри української літератури Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) Ірина Бакаленко завітала до Запорізької початкової школи «Еврика», де зустрілась з освітянами.

 

Доцентка кафедри української літератури Ірина Бакаленко провела для освітян антифейкову гру «НотаЄнота. Історичні фейки і не тільки», авторка якої – фактчекерка, медіатренерка, головна редакторка проєктів «НотаЄнота» є Альона Романюк. Головна мета гри – розвиток критичного мислення, визначення алгоритмів поширення фейків та дезінформації на основі реальних кейсів, формування навичок визначати ворожі впливи та протистояти маніпуляціям.

Освітяни, об’єднавшись у команди, розвінчували міфи та фейки про нашу історію, національну ідентичність. Протягом гри шкільні вчителі досліджували історію українських міст; впізнавали героя за портретом; тренували свою уважність; працювали в командах; розвивали та удосконалювали вміння аналізувати та оцінювати різні види інформації, розрізняли фейкові та правдиві твердження; вчилися протистояти маніпуляціям та впливам з боку медіа; критично мислити та розуміти контекст, у якому подається інформація та з якою метою; з’ясовували, що «не все те правда, що на парканах, у книжках та соцмережах пишуть»; досліджували, дискутувати та обговорювали, а також відкривали для себе нові факти та ідеї.

Чотири раунди неймовірного змагання учасники розгадували схеми пропаганди, перевіряли свої знання з історії й не тільки та вміння аналізувати інформацію. Потужні команди педагогів рятували Єнотика від інформаційних атак та підвищували свою інфомедійну грамотність через гру. Перше місце у командному змаганні поділили між собою команди «Чомусики» та «Джавелінки». Усі команди нагородили дипломами, але найголовніше – херсонського Єнотика «визволили» з пропагандистського полону.

Ірина Бакаленко подякувала голові поважного журі, директорці початкової школи «Еврика» Ларисі Зуб за запрошення та активну участь у заході, а шкільним учителям – за захопливу, емоційну та мотивуючу гру, активну участь та зацікавленість у розвитку медіаграмотності.

 

Для довідки

Антифейкові ігри «НотаЄнота» – командні ігри для учасників, віком від 13 років. Їх мета – показати, як працюють фейки та дезінформація, на основі реальних кейсів навчити визначати ворожі впливи та протистояти маніпуляціям.

Авторка антифейкових ігор «НотаЄнота» – фактчекерка, головна редакторка проєктів «НотаЄнота» та «По той бік путінської брехні», викладачка НН Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка, НУ «Києво-Могилянська академія», ведуча телепроєкту «Анатомія брехні» Альона Романюк.

 

Філологічний факультет

 

Стежте за подіями вишу також у соцмережах пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

Схожі новини