Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти-політологи розробляють геополітичний код України

Студенти-політологи розробляють геополітичний код України

Студенти-політологи розробляють геополітичний код України
24.05.2024 10:57 Все Головні новини Факультети Соціології та управління ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ЗНУ факультет соціології управління кафедра політології студентська наука проблемна група геополітичний код

23 травня в межах діяльності студентської проблемної групи «Геополітичні студії» (керівниця – кандидатка наук, доцентка Наталія Лепська) на кафедрі політології факультету соціології та управління ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбувся захист студентських наукових проєктів із розробки геополітичного коду України. Захід продемонстрував високий рівень здобуття студентами знань із дисципліни «Основи геополітики» та опанування ними навичок геополітичного аналізу.

 

Усі учасники наукової проблемної групи продемонстрували єдність у тому, що після 24 лютого 2022 року наша держава кардинально переосмислює свою роль у глобальних геополітичних процесах і доводить усій світовій спільноті свою реальну суб’єктність у формуванні нової геополітичної архітектури світоустрою. Водночас кожен зі студентів мав свій власний дослідницький фокус у загальному баченні геополітичного коду України.

Світлана Медведєва у своєму проєкті зосередила увагу на аналізі геополітичного коду України на трьох його базових рівнях – глобальному, регіональному та локальному. Дмитро Мазаков запропонував власну аналітичну оцінку сучасних національних інтересів України з погляду зміни конфігурації системи ролей провідних геополітичних акторів у контексті тривалої російсько-української війни. Анна Бартощук презентувала своє бачення геополітичного коду нашої країни. Вона простежила його еволюцію з часів проголошення незалежності нашої держави до сучасного оновлення стратегії національної безпеки України в переламний момент нинішньої зміни геополітичних епох. Єгор Власюк і Лев Кібе привернули увагу до аналізу сучасних та майбутніх геополітичних загроз для нашої країни, запропонували певний спектр технологій, спрямованих на їхню нейтралізацію або подолання. Артур Бендас і Валерія Волковінська у своїх дослідницьких проєктах актуалізували проблему унікальності геополітичного потенціалу нашої держави та перспектив його використання в подальшому повоєнному відновленні України, налагодженні механізмів співпраці нашої держави в оновленому геополітичному світоустрої.

Загалом учасники проблемної групи засвідчили глибоке розуміння предметної області геополітики, її методології та праксеологічного складника, продемонстрували володіння практичними навичками аналітичного осмислення та прикладного дослідження сучасних тенденцій розвитку глобальних геополітичних процесів. На факультеті підкреслили: «Радіємо за наших студентів, які успішно торують шлях свого фахового зростання як справжніх кваліфікованих політологів».

Наталія Лепська,

заступниця декана з наукової роботи ФСУ, керівниця студентської проблемної групи «Геополітичні студії», кандидатка наук, доцентка

 

Стежте за подіями вишу також у соцмережах пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

Схожі новини