Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Оргкомітет конкурсу «Хортицькі дзвони» оголосив про початок прийому робіт

Оргкомітет конкурсу «Хортицькі дзвони» оголосив про початок прийому робіт

Оргкомітет конкурсу «Хортицькі дзвони» оголосив про початок прийому робіт
27.05.2024 09:25 Все Головні новини Факультети Філологічний ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ЗНУ філологічний факультет конкурс Хортицькі дзвони поезія авторська пісня умови конкурсу

Із 1 червня оголошується прийом робіт на Х Всеукраїнський конкурс молодої української поезії та авторської пісні імені Марини Брацило «Хортицькі дзвони», організатор якого – Запорізький національний університет (ZNU, Zaporizhzhia National University).

 

Конкурс започаткований за ініціативи творчої громадськості Запорізького краю. Він проводиться в пам’ять про українську поетесу та піснярку Марину Брацило родом із Запоріжжя, яка трагічно загинула в 2013 році. Спрямований на молодіжну творчу аудиторію віком від 15 до 25 років, оскільки, як яскраво засвідчив творчий шлях Марини Брацило, справжнє творче обдарування потребує уваги і підтримки з юних літ.

Щорічною підготовкою та ходом проведення конкурсу опікується оргкомітет за безпосередньої участі її незмінної координаторки, заступниув голови, завідувачки кафедри українознавства ЗНУ, кандидатки наук, професорки, голови Запорізької обласної організації Національної спілки письменників України, депутатки Запорізької обласної ради Ольги Стадніченко.

Постійні партнери «Хортицьких дзвонів» – Запорізька обласна організація НСПУ, Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека, Національний заповідник «Хортиця», Запорізький Союз українок.

Творчі доробки в номінаціях «Поезія» й «Авторська пісня», подані на конкурс, проходять доконкурсний відбір і ті, що відповідають Положенню про конкурс, подаються на розгляд журі.

Конкурс має постійний професійний склад журі з числа київських і запорізьких митців на чолі зі знаним українським письменником і видавцем Іваном Андрусяком.

 

Усього за період заснування конкурсу в 2014 році в ньому взяли участь близько 350 молодих поетів та авторів пісень з усіх областей України.

У 2024 році оргкомітет конкурсу ухвалив рішення оголосити його старт 23 травня з нагоди відзначення 60-річного ювілею традиційного запорізького мистецького свята «ПОЕТИЧНИЙ ТРАВЕНЬ» багаторічним учасником якого була Марина Брацило.

 

Творчі роботи приймаються з 01.06.2024 по 01.11.2024.

 

Охочим долучитися до «Хортицьких дзвонів – 2024» необхідно подати творчі роботи до 01 листопада 2024 року на електронну адресу конкурсу: stadnichenkoo-1@ukr.net

 

Обсяг доробку має складати 20-25 віршів для номінації «Поезія» або дві авторські пісні, записані в аудіоформаті для номінації «Авторська пісня».

У номінації «Авторська пісня» також передбачено спецприз за написання однієї чи декількох пісень на слова Марини Брацило.

Мова творів – українська.

 

Підсумки конкурсу – до дня народження Марини Брацило – 2 грудня 2024 року.

У повному обсязі Умови конкурсу викладені на авторському поетичному сайті Марини Брацило в розділі «Конкурс»: www.bratsylo.com.ua та на офіційній сторінці «Хортицьких дзвонів» у Facebook: www.facebook.com/konkursMarynyBratsylo/

 

У цей визначальний для України час в умовах російсько-української війни СЛОВО Марини Брацило не загубилося в хорі поетичних голосів та потужно працює на нашу Перемогу. Віриться, що конкурс відкриє нові творчі обдарування, допоможе огранити паростки їх таланту, повірити в себе, змужніти,  щоб стати на крило до високого лету…

 

Умови участі

у Х Всеукраїнському конкурсі молодої української поезії

та української авторської пісні імені Марини Брацило

«Хортицькі дзвони»

 

1. Конкурс поетів-початківців та тих, хто шукає себе в українській авторській пісні, проводиться у двох номінаціях: «Поезія» та «Авторська пісня».

У межах основних номінацій можна також позмагатися за спецпризи:

у номінації «Поезія»:

• спецприз за патріотичні мотиви в поезії;

• спецприз за висвітлення в поезії теми збереження родинних цінностей;

• спецприз «Надія конкурсу» ( для початківців  до 20 років).

У номінації «Авторська пісня» передбачено

спецприз за написання однієї чи декількох пісень на слова Марини Брацило.

2. До участі в конкурсі допускаються молоді автори віком від 15 до 25 років, які у визначений термін подали до розгляду Журі рукописи власних поетичних творів (мова конкурсу – державна – українська) чи аудіозаписи авторських пісень чи пісень на слова Марини Брацило.

Можливе подання матеріалів на конкурс одразу в обох номінаціях.

3. Формат подання:

- рукописи поетичних творів (20-25 віршів) в номінації «Поезія» надаються у форматі Microsoft Word (*doc, *rtf), шрифтом 14 (Times New Roman), через 1,5 інтервал, на папері формату А-4; усі поля (верхнє, нижнє, праве, ліве) – 2 см;

- пісенний матеріал у номінації «Авторська пісня» подається у вигляді аудіозапису двох пісень на цифрових носіях та текстів до них.

4. До подань в обох номінаціях додаються:

- анкета учасника:

1) прізвище, ім’я, по батькові;

2) дата народження;

3) місце роботи чи навчання:

4) участь у роботі творчих студій, гуртків, колективів;

5) перемоги в подібних творчих конкурсах;

- автобіографія;

- фотокартка розміром 10 х 15;

- повна домашня адреса, номер мобільного телефона та e-mail.

5. Журі не розглядає твори, які мають антиукраїнський характер; пропагують насильство, расизм; містять ненормативну лексику або написані суржиком.

Подані рукописи не повертаються і не рецензуються.

6. Оргкомітет проводить попередній відбір робіт на предмет дотримання учасниками Умов конкурсу. Для сприяння більшої об’єктивності відбору переможців, оргкомітет, згідно з Положенням, надає для розгляду журі конкурсні роботи в анонімному порядку (під псевдонімами) згідно з реєстрацією.

7. Положенням про конкурс передбачається кількісний ліміт переможців (лауреатів) конкурсу в кожній номінації – не більше чотирьох осіб (І, ІІ та ІІІ місця), яким присвоюється звання «Лауреат конкурсу молодої української поезії та української авторської пісні “Хортицькі дзвони” імені Марини Брацило». Окрім переможців, Журі визначає також двох дипломантів (по одному в кожній номінації), яким присвоюється звання «Дипломант конкурсу молодої української поезії та української авторської пісні “Хортицькі дзвони” імені Марини Брацило».

Визначаються також переможці в межах зазначених спецпризів.

Партнери конкурсу мають право вносити пропозиції щодо додаткових відзнак конкурсантів.

У разі низької якості творів журі конкурсу уповноважене не відзначати жодного лауреата (дипломанта) конкурсу за рік.

8. Додаткова інформація щодо проведення Конкурсу:

- на сайтах Запорізького національного університету та www.bratsylo.com.ua, на офіційній сторінці у Facebook: www.facebook.com/konkursMarynyBratsylo/ та за телефонами:

- телефоном 067-648-17-17 (координаторка – Ольга Стадніченко).

9. Рукописи надсилати до 01.11.2024 року на електронну адресу конкурсу stadnichenkoo-1@ukr.net, а також можна подати особисто: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66-б, Запорізький національний університет, кафедра українознавства (навчальний корпус № 2, ауд. 413).

10. Переможці та загальні підсумки Конкурсу будуть представлені 2 грудня 2024 року широкій громадськості до Дня народження Марини Брацило.

 

Оргкомітет конкурсу «Хортицькі дзвонри» імені Марини Брацило

 

Стежте за подіями вишу також у соцмережах пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

Схожі новини