Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Засновник організацій ASM International і HTS/ASM, доцент ІННІ ім. Ю. Потебні Олександр Харченко відсвяткував ювілей

Засновник організацій ASM International і HTS/ASM, доцент ІННІ ім. Ю. Потебні Олександр Харченко відсвяткував ювілей

Засновник організацій ASM International і HTS/ASM, доцент ІННІ ім. Ю. Потебні Олександр Харченко відсвяткував ювілей
27.05.2024 10:26 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ЗНУ Інженерний навчально-науковий інститут кафедра металургійних технологій екології техногенної безпеки ювілей поздоровлення

25 травня колеги та студенти привітали з ювілеєм талановитого науковця та викладача Інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) ім. Ю. Потебні, доцента Олександра Харченка.

 

Пов’язати своє життя з металургією шановний ювіляр вирішив ще у школі. Відразу після неї Олександр Харченко вступив на металургійний факультет Донецького політехнічного інституту, який і закінчив із дипломом з відзнакою. Відтоді його життя нерозривно пов’язане з наукою. Отримавши спеціальність «Металознавство, устаткування і термічна обробка металів», ювіляр вступив до аспірантури на кафедру технології металів.

Кожну розпочату справу Олександр Харченко доводить до кінця, і при цьому, старається зробити це якомога краще. Так було і цього разу. Після закінченню аспірантури він відразу подав кандидатську дисертацію на тему «Мікролегування і модифікування ресорно-пружинної сталі» та з успіхом її захистив.

Свій трудовий шлях ювіляр розпочав у Донецькому національному технічному університеті як молодший науковий співробітник кафедри електрометалургії сталі та феросплавів, проте, вже невдовзі він вже став старшим науковим співробітником. Працював Олександр Харченко й керівником міжнародного відділу МОБФ «Надія-Експрес»; провідним науковим співробітником НВО «Донікс». А з 2011 року в його життя увійшла «Інженерка». Тут ювіляр працював доцентом кафедри металургії ЗДІА, був докторантом ЗНУ, а на сьогодні він – доцент і старший науковий співробітник кафедри металургійних технологій, екології та техногенної безпеки Інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ ім. Ю. Потебні.

Прагнення постійно розвиватися, ділитися власним досвідом і переймати чужий спонукало Олександра Харченка працювати над вдосконаленням себе як науковця. Так, упродовж восьми місяців він стажувався в університеті Case Western Reserve University (м. Клівленд, США) і в лабораторії ALCAN International (м. Банбері, Великобританія).

Ювіляр – автор понад 120 наукових праць, із яких – дві монографії. Він має 10 авторських свідоцтв і патентів, активно займається науковими дослідженнями, зокрема, за напрямом розробки теоретичних основ і експериментальних досліджень технології вторинного електротермічного легування і рафінування сталі. Разом із ПАТ «Запоріжсталь» керує низкою науково-дослідних робіт. Він – розробник навчально-дослідницького програмного комплексу «Excalibur» для моделювання металевих і шлакових розчинів, а також нових марок мікролегованих і модифікованих сталей.

Олександр Харченко – член і засновник міжнародних професійних організацій ASM International і HTS/ASM. Бере активну участь у конференціях із металургії в Німеччині та Швеції. Впродовж двох місяців 2023 року ювіляр читав лекції, присвячені сучасному сталеплавильному виробництву, в технічному університеті «Гірнича академія Фрайберга» в Німеччині. Має він і вищу професійну нагороду в галузі металургії – премію ім. Д. Чернова.

Колектив інституту вітає шановного ювіляра та бажає йому подальших успіхів на обраному ним життєвому шляху.

 

Facebook ІННІ ЗНУ ім. Ю. Потебні: https://www.facebook.com/IngenerkaZNU

 

Інженерний навчально-науковий інститут ЗНУ ім. Ю. Потебні

 

Стежте за подіями вишу також у соцмережах пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

Схожі новини