Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ обговорили шляхи підвищення відкритості органів виконавчої влади

У ЗНУ обговорили шляхи підвищення відкритості органів виконавчої влади

У ЗНУ обговорили шляхи підвищення відкритості органів виконавчої влади
27.05.2024 12:29 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ЗНУ факультети науково-дослідна частина наукова діяльність круглий стіл діяльність органів виконавчої влади Тиждень відкритості уряду

24 травня в Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулося засідання круглого столу «Підвищення відкритості та прозорості в діяльності органів виконавчої влади».

 

Захід організували в межах Тижня відкритого уряду, який минає в Україні щороку наприкінці травня. Серед його учасників і гостей були як викладачі та студенти університету, так і представники органів влади, зокрема начальник Андрівської сільської військової адміністрації Богдан Ткаченко, який став ініціатором проведення заходу.

Як наголосив модератор Владислав Харченко, цей захід спрямований на підвищення рівня відкритості державного управління та налагодження співпраці між громадськістю та органами влади. Відкритість та прозорість є ключовими принципами ефективного державного управління, які сприяють підвищенню довіри громадян до органів влади, забезпеченню належного контролю за діяльністю державних структур та створенню умов для розвитку демократії.

Проректор з наукової роботи ЗНУ, професор Геннадій Васильчук привітав присутніх від імені керівництва вишу. Він відзначив важливість теми, обраної науковцями та представниками органів влади для обговорення, та побажав учасникам плідної роботи. Також проректор запевнив, що в ЗНУ велику увагу приділяють як розвитку наукової діяльності, так і налагодженню співпраці між громадськістю й органами влади, тож радо підтримали таку ініціативу.

Під час першого блоку для обговорення «Історія відкритості діяльності влади» присутнім запропонували для розгляду такі теми: «Історичні приклади відкритості влади в Україні та світі» (доповідач – кандидат наук, завідувач кафедри джерелознавчих студій та суспільних комунікацій факультету історії та міжнародних відносин Сергій Білівненко); «Уроки історії для сучасної політики» (доповідач – кандидат наук, доцент кафедри соціології Олег Бондаренко); «12 принципів “доброго врядування”» (доповідач – керівник науково-дослідницької частини ЗНУ, доктор наук, професор Дмитро Арабаджиєв).

Тема другої сесії - «Вплив громадянської участі на історичні перетворення». Учасники заходу заслухали й обговорили виступи «Вплив громадської думки на прийняття політико-упралінських рішень» (доповідач – доктор наук, професор Дамір Бікулов); «Роль громадськості у формуванні прозорості управління» (доповідач – доктор наук, доцент, завідувач кафедри соціальної філософії та управління Тарас Бутченко); «Розвиток регіональних мікромедіа в контексті відкритості та прозорості органів влади» (доповідач – докторка наук, доцентка Вікторія Ковпак).

Під час третьої сесії «Відкритість діяльності органу влади» перед присутніми на засіданні круглого столу виступив начальник Андрівської сільської військової адміністрації Богдан Ткаченко.

Підбиваючи підсумки заходу, модератор Владислав Харченко зазначив, що його учасники обговорили важливі аспекти підвищення відкритості та прозорості в діяльності органів виконавчої влади, обмінялися цінним досвідом і висловили конкретні пропозиції, які відобразяться в практичній діяльності. Також він подякував організаторам круглого столу, який б не відбувся без ініціативи Андрівській сільській військовій адміністрації, та Запорізькому національному університету за підтримку реалізації цього заходу. Окрему подяку висловили доповідачам за їхні змістовні виступи та всім присутнім за конструктивний підхід до обговорення.

Фотогалерея Антона Осадчука (пресслужба ЗНУ)

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=pressluzhbaZNU&set=a.981143250680377

Стежте за подіями вишу також у соцмережах пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

 

 

Схожі новини