Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ провели підсумкову конференцію проєкту «EUROLAND»

У ЗНУ провели підсумкову конференцію проєкту «EUROLAND»

28.05.2024 07:49 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ЗНУ факультети проєктна діяльність наукова діяльність проєкт Еразмус+ конференція

23 травня в Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулася підсумкова конференція в межах проєкту «Еразмус+», напрям ім. Жана Моне проєкту 101047938 — EUROLAND — ERASMUS-JMO-2021-HEI-TCH-RSCH «Європейські практики в управлінні землями сільськогосподарського призначення» («EUROLAND»).

Захід поєднав науковців, практиків, експертів, представників бізнесу та об’єднаних територіальних громад, студентів і всіх тих, хто цікавиться питаннями використання сільськогосподарських земель на основі кращих європейських практик, формуванням, розвитком та регулюванням ринку землі в Україні. Тематичний спектр передбачав обговорення таких напрямків: «Законодавчі питання охорони та захисту ґрунтів в Україні та ЄС», «Органічне сільське господарство: виклики та перспективи» та «Найкращі практики підвищення якості менеджменту землі: досвід України та ЄС».

На початку конференції з привітальним словом виступив доктор наук, професор, перший проректор Олександр Бондар. Він побажав усім плідної роботи та відзначив важливість тематики для майбутнього розвитку нашої держави. Із вітанням також виступила докторка наук, професорка, представниця проєкту NEWAGRO Світлана Кушнір. Вона підкреслила важливість земель сільськогосподарського призначення для продовольчої безпеки та повоєнного відновлення України. Вітаючи учасників заходу, доктор наук, професор, в.о. завідувач кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів і економіки міжнародного туризму Дмитро Бабміндра наголосив на важливості для розвитку економіки таких важливих ресурсних детермінант як земля, фінанси та людські ресурси. Співкоординаторка проєкту «EUROLAND», докторка наук, професорка Анна Селіщева презентувала результати проєкту, отримані під час його реалізації.

Значну зацікавленість викликала презентація заступниці генерального директора з наукової діяльності державної установа «Інститут охорони ґрунтів України» Світлани Романової. Науковиця представила результати еколого-агрохімічного обстеження ґрунтів на землях сільськогосподарського призначення. Приємним «подарунком» для учасників заходу став ролик із конкурсу дитячих малюнків до Дня захисту ґрунтів, який проводиться ООН. Розкриваючи актуальні проблеми розбудови організаційно-правового механізму управління щодо земель сільськогосподарського призначення в Україні, учасник проєкту, професор Олександр Бондар акцентував увагу на аксіологічних аспектах системи забезпечення раціонального використання, охорони та відновлення земель сільськогосподарського призначення.

У межах діяльності напрямку, який стосується законодавчих питань охорони та захисту ґрунтів в Україні та ЄС, представили доповіді кандидати наук Василь Юрченко та Юрій Бредіхін. Представниця Інституту олійних культур Національної академії аграрних наук України кандидат наук Ірина Чехова поділилися науковими здобутками. Вона закцентувала увагу на стані та перспективах виробництва органічної продукції в Україні. У межах діяльності напрямку найкращі практики підвищення якості менеджменту землі виступив кандидат наук Юрій Кернасюк, завідувач сектору економічних досліджень та аналізу науково- інноваційного потенціалу ІСГС НААНУ.

Аспірантка Запорізького національного університету Катерина Головко розповіла про законодавчі основи та перспективи розвитку органічного насінництва та розсадництва. Здобувачі проєкту «Євроінтеграція та сталий розвиток сільських територій України як запорука забезпечення продовольчої безпеки в умовах повоєнного відновлення» (NEWAGRO) Кутузова Наталя, Шматко Олексій презентували своє дослідження, яке стосується фінансування заходів щодо збереження агробіорізноманітності в Україні на основі використання зарубіжного досвіду.

Наприкінці заходу виконавці проєкту подякували всім присутнім за підтримку та поширення ідей ефективного управління землями сільськогосподарського призначення.

Детальну інформацію про проєкт загалом і цей захід зокрема можна знайти на сторінках соцмереж:

Facebook: https://www.facebook.com/groups/2395062153961825

Instagram: EUROLAND.2022

Twitter: @EUROLAND6

Cайт: euroland.in.ua

Інформацію підготувала Команда проєкту «Еразмус+», напрям ім. Жана Моне проєкту 101047938 — EUROLAND — ERASMUS-JMO-2021-HEI-TCH-RSCH «Європейські практики в управлінні землями сільськогосподарського призначення» («EUROLAND»)

Стежте за подіями вишу також у соцмережах пресслужби ЗНУ:

Соцмережі ЗНУ: