Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Відкриття нових горизонтів у масових комунікаціях: студенти ЗНУ беруть участь у важливих конференціях

Відкриття нових горизонтів у масових комунікаціях: студенти ЗНУ беруть участь у важливих конференціях

Відкриття нових горизонтів у масових комунікаціях: студенти ЗНУ беруть участь у важливих конференціях
28.05.2024 10:32 Все Головні новини Факультети Журналістики ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ЗНУ факультет журналістики наукові конференції

23-24 травня 2024 року студенти Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) долучилися до Науково-практичної конференції студентів, аспірантів та молодих науковців, яку провели на кафедрі журналістики та філології Сумського державного університету. Темою наукового зібрання обрали “Сучасний масовокомунікаційний простір: історія, реалії, перспективи”.

 

Організатори підкреслили, що за три роки захід став традиційною і важливою подією для наукової спільноти, оскільки він об'єднує дослідників із різних куточків України. Цього року конференція зібрала представників десяти закладів вищої освіти, що є рекордною кількістю за всю історію проведення.

Відкриття конференції розпочалося з вітального слова декана факультету журналістики та філології Сумського державного університету Олени Сушкової. Вона наголосила на важливості таких наукових заходів для розвитку молодих науковців та підкреслила унікальність цьогорічної конференції через велику кількість учасників. На науковій зустрічі згодом розглядалися різноманітні важливі та актуальні теми, що охопили різні аспекти медіагалузі, журналістики та комунікацій. Зокрема, студенти та аспіранти обговорювали наслідки та перспективи для медіагалузі в контексті російсько-української війни, аналізували особливості й принципи формування національного інформаційного простору України. 

Учасники також акцентували увагу на гуманітарних і соціокомунікаційних складниках інформаційної безпеки особистості, а ще – на медіаграмотності в епоху постправди. Важливе місце займало питання впливу цифрових медіасистем на журналістську практику, міжнародних комунікацій та світових систем журналістики, творення смислів у журналістиці та соціальних комунікаціях. Крім того, розглядалися зв’язки з громадськістю, реклама та соціальний медіа маркетинг: історія, теорія, практика. Серед цікавих досліджень були й теми, присвячені Голодомору, рекламним комунікаціям у сільському господарстві та гейміфікації медіа.

Не обійшлося без технічних негараздів, які, до слова, українці стійко навчилися долати в умовах війни. Зокрема, через тимчасову відсутність електроенергії декілька учасників не змогли продовжити свою презентацію в запланований час. Попри це, організатори оперативно розвʼязували проблеми, які виникали, забезпечуючи безперервний та динамічний перебіг заходу. 

Тож попри всі воєнні виклики, конференція пройшла успішно, продемонструвавши високий рівень підготовки учасників та їхню зацікавленість у подальших дослідженнях у сфері масових комунікацій. Цей захід став майданчиком для обміну досвідом та ідеями, що сприяють розвитку науки та освіти в Україні.

Для довідки

Серед учасників були студенти, аспіранти та молоді науковці з таких вишів: Комунальний заклад вищої освіти "Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського"; Національний університет "Києво-Могилянська академія"; Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника; Сумський державний університет; Харківський національний університет міського господарства імені О.М. Бекетова; Інститут філософії імені Г. Сковороди НАН України; Комунальний заклад "Прилуцький комп'ютерний педагогічний фаховий коледж імені Івана Франка" Чернігівської обласної ради; Запорізький національний університет; Національний університет харчових технологій; Машинобудівний фаховий коледж Сумського державного університету

 

Микита Чакалов, факультет журналістики

 

Стежте за подіями вишу також у соцмережах пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

Схожі новини