Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Співробітники кафедри загальної та прикладної фізики отримали патент на геліоустановку

Співробітники кафедри загальної та прикладної фізики отримали патент на геліоустановку

Співробітники кафедри загальної та прикладної фізики отримали патент на геліоустановку
28.05.2024 15:09 Все Головні новини Факультети Математичний ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ЗНУ математичний факультет кафедра загальної прикладної фізики винахід енергозбереження патент профорієнтаційна діяльність

Результатом наукової роботи кафедри загальної та прикладної фізики, зокрема, представників спеціальностей 014.08 «Середня освіта (Фізика та астрономія)» та 105 «Прикладна фізика та наноматеріали», математичного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) став інноваційний продукт «Геліоустановка», на який отримали патент.

 

До складу авторського колективу зі створення «Геліоустановки» входили: викладачі кафедри загальної та прикладної фізики та учениці 11 класу Запорізької спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів «Козацький ліцей» Ганна Заєць та Олександра Кротова. Співробітництво з цим ліцеєм відбувалося в межах профорієнтаційної роботи кафедри.

Реалізуючи ідею використання природного аналога – соняшника, конструкція установки містить: пристрій для перетворення енергії («голова соняшника») та пристрій для орієнтування («стебло соняшника»). Розроблена портативна геліоустановка дозволяє реалізувати режими роботи: нагрівання води (підігрів та кип’ятіння), приготування варених страв, запікання продуктів та їхнє розігрівання, виконання господарських робіт.

Запропонована установка може бути використана як портативне екологічно чисте автономне джерело теплової енергії на присадибних ділянках, під час подорожей та в польових умовах.

 

Кафедра загальної та прикладної фізики ЗНУ

 

Стежте за подіями вишу також у соцмережах пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

Схожі новини