Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Університетська бібліотека отримала книгу, написану 36 авторами

Університетська бібліотека отримала книгу, написану 36 авторами

Університетська бібліотека отримала книгу, написану 36 авторами
05.06.2024 09:23 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет наукова бібліотека поповнення книжкового фонду факультет журналістики

У науковій бібліотеці Запорізького національного університету (Zaporizhzhia National University, ZNU) – приємна подія – книга, отримана в дарунок від автора. Цього разу це – видання з незвичною назвою «Чи бачать небеса котів», презентація якого вже йде всією Україною.

 

«Пам’яті загиблих внаcлідок російської агресії в мирних містах України» – такі рядки стоять на обкладинці книги «Чи бачать небеса котів»: повісті. – Тернопіль: Видавництво «НК-Богдан», 2024. 192 с. Книгу передав науковій бібліотеці ЗНУ особисто один із авторів збірки – відомий запорізький письменник, культуртреґер, науковець, громадський активіст і телеведучий, випускник факультету журналістики, який нещодавно успішно захистив дисертаційну роботу в ЗНУ Олесь Барліг (Віталій Бабенко). Ідея появи унікальної збірки повістей належить українським письменницям Ользі Полевіній із Кропивницького та Еліні Заржицькій з Дніпра, які зібрали авторів та авторок з різних міст України, щоб написати історії життя у 36 квартирах будинку, яких не стало.

«Чи бачать небеса котів» – це не лише збірка розповідей, але й реквієм за всіма, хто постраждав від війни. Ця книга стала свідченням про трагічні наслідки війни для безлічі невинних жертв. Збірка історій від 36 авторів з Києва і Дніпра, Запоріжжя і Миколаєва, Кропивницького і Львова, Харкова і Одеси. Кожна розповідає про ту чи ту квартиру в багатоповерховому будинку, який зруйнувала російська ракета. 36 авторів – про будинок, подібних до якого так багато в усій Україні. Розповіді вражають своєю емоційною потужністю та глибиною почуттів, вони про тепло та особливості кожної долі, про буденні моменти, розмови, любов та мрії.

Дві історії в збірці «Чи бачать небеса котів» написані запорізькими авторами, для яких Запорізький національний університет був і alma mater, а для когось потім – й місцем навчання в аспірантурі та захисту дисертації чи місцем роботи. Розділ «Квартира № 111. Ранок Судного дня» – розповідь Олеся Барліга про один із своїх страшних ракетних ранків у Запоріжжі. Розділ «Квартира № 143. Останній дім кота Тимоша» – розповідь редакторки пресслужби ЗНУ, письменниці Таміли Тарасенко про початок життя в іншому місті дівчинки, її мами та їх кота Тимоша, чий дім зруйнувала ракета.

Наукова бібліотека

 

Слідкуйте за поіями вишу також у соцмережах пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

Схожі новини