Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Правники ЗНУ – серед учасників фахового обговорення профільних питань

Правники ЗНУ – серед учасників фахового обговорення профільних питань

Правники ЗНУ – серед учасників фахового обговорення профільних питань
10.06.2024 09:44 Все Головні новини Факультети Юридичний ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет юридичний факультет профорієнтаційна робота вступ-2024

Представники юридичного факультету ЗНУ обговорили з колегами проблеми судового захисту прав військовослужбовців в умовах правового режиму воєнного стану. Так, 7 червня в Палаці культури студентів Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара відбулася науково-практична конференція «Захист прав військовослужбовців, членів їх сімей, внутрішньо переміщених осіб в умовах воєнного стану».

 

Темою зацікавилися понад 100 осіб, серед яких: судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду, судді Дніпропетровського окружного адміністративного суду, Першого, Другого, Третього та Восьмого апеляційних адміністративних судів, Запорізького окружного адміністративного суду, представники закладів вищої освіти, наукових установ та військовослужбовці.

На початку заходу начальник Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергій Лисак підкреслив актуальність даної зустрічі саме на Дніпропетровщині, оскільки цей регіон прийняв найбільшу кількість людей з «гарячих» регіонів, та й контингент з числа Сил оборони має чималий. Тому годі переоцінити важливість питання захисту прав цих людей: щоб вони отримували все, що гарантоване їм державою. Захист прав військовослужбовців також має бути пріоритетним в умовах дії правового режиму воєнного стану у державі й важливо забезпечити результативність такого захисту.

Зі словами привітань до учасників також звернувся Микола Лукашук, Голова Дніпропетровської обласної ради, який також зосередив увагу на важливості та своєчасності такого фахового зібрання й цінність результату фахового обговорення для сталості практики захисту прав як військовослужбовців, так і внутрішньо переміщених осіб в Україні. Голова Касаційного адміністративного суду в складі Верховного суду Михайло Смокович підкреслив необхідність обміну професійним досвідом, правовими позиціями між учасникам заходу: це надає можливості поспілкуватись наживо, що є досить важливим у тих складних умовах, в яких зараз функціонують суди і існує держава в цілому.

Запорізька правнича школа також активно попрацювала за час заходу. Представники ЗНУ не тільки детально висвітили проблемні питання та пріоритети формування практики розгляду судових справ, пов’язаних із звільненням з військової служби в умовах дії правового режиму воєнного стану в Україні (доповідь Тетяни Коломоєць, декана юридичного факультету), але й активно долучилися до фахового дискусії з питань тлумачення та застосування положень чинного законодавства з питань військової служби.

Протягом дня представники Феміди, науковці, зацікавлена громадськість обговорювали актуальні питання судового захисту прав військовослужбовців, їх пенсійного, грошового та законодавчого забезпечення, оскарження рішень територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки під час мобілізації.

Окремо обговорювалися питання огляду актуальних правових позицій Касаційного адміністративного суду та результатів касаційного перегляду Верховним судом рішень, ухвалених у межах Першого та Третього апеляційних адміністративних округів.

Юридичний факультет висловив подяку партнерам за підтримку та сподівання на подальшу плідну співпрацю.

Юридичний факультет

Стежте за подіями вишу також у соцмережах пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

 

Схожі новини