Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На економічному факультеті відбулася гостьова лекція ОП «Фінанси і кредит»

На економічному факультеті відбулася гостьова лекція ОП «Фінанси і кредит»

На економічному факультеті відбулася гостьова лекція ОП «Фінанси і кредит»
14.06.2024 08:59 Все Головні новини Факультети Економічний ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет економічний факультет гостьова лекція кафедра фінансів банківської справи страхування

На кафедрі фінансів банківської справи та страхування економічного факультету Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) організували гостьову лекцію для здобувачів першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти у галузі знань 07 Управління і адміністрування зі спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» освітньої програми «Фінанси і кредит». Гостьову лекцію провів стейкхолдер кафедри директор Приватного акціонерного товариства «Полтавський монтажно-заготівельний завод» Роман Кучерявий в режимі online на платформі Zoom.

Метою заходу стало ознайомлення здобувачів із особливостями розвитку та функціонування фінансової системи в країнах ЄС і визначення перспектив для України в умовах сьогодення. До заходу також долучилися: докторка наук, професорка, завідувачка кафедри Алла Череп, докторка наук, професорка Оксана Болдуєва, кандидат наук, професор Анатолій Кущик, кандидатка наук, доцентка Анна Горбунова, кандидатка наук, доцентка Інна Щебликіна, докторка наук, професорка Юлія Огренич.

Роман Кучерявий провів оглядову лекцію на тему «Особливості функціонування фінансової системи Європейського Союзу та України». Слід відзначити, що лекцію провели в межах навчальних предметів: «Фінанси», «Актуальні проблеми теорії та практики фінансів». Фахівець відзначив, що побудова ефективної фінансової системи України є можливою за умови злагодженої взаємодії держави з підприємствами, населенням та потребує врахування досвіду країн ЄС. Йшлося про показники та статистичні дані, які дали змогу сформувати уявлення про стан фінансової системи ЄС та України, а також порівняти їх.

Також присутні розглянули особливості функціонування суб’єктів господарювання, роль державних і місцевих фінансів, фінансів населення; розкрили роль державних органів у регулюванні фінансової системи в ЄС та Україні; зробили порівняння фінансового ринку за кордоном та в Україні; розглянули нову Стратегію розвитку фінансового сектору (протистояння викликам війни у фінансовому секторі та підтримання відновлення економіки України). Роман Кучерявий зазначив, що без розвитку фінансової системи, впровадження законодавчих змін неможливий економічний розвиток, виконання державою визначених функцій. Крім того, лектор навів приклади з практики та надав поради щодо подальшого розвитку фінансового ринку України.

Активно ставили питання здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти: це Софія Аношіна, Данило Будько, Анна Квас, Поліна Кіндій, Єлизавета Ключник, Михайло Собко. Також лекція викликала цікавість у здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти: це Діана Василенко, Крістіна Васильєва, Олег Головін, Валерія Чеховська. Захід завершився продуктивною дискусією та обговоренням заслуханої інформації. Здобувачі висловили подяку за проведення заходу, отримання практичного досвіду та відзначили актуальність порушеного  питання.

Підбиваючи підсумки, присутні відзначили, що проведення подібних заходів дозволяє здобувачам усвідомити практичні поради, отримати нові знання, що сприятиме підвищенню конкурентноспроможності майбутніх фахівців на ринку праці.

 Кафедра фінансів, банківської справи та страхування економічного факультету ЗНУ

Стежте за новинами також у соцмережах пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

Схожі новини