Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На філологічному факультеті впродовж трьох днів діяв форум-театр

На філологічному факультеті впродовж трьох днів діяв форум-театр

На філологічному факультеті впродовж трьох днів діяв форум-театр
17.06.2024 07:52 Все Головні новини Факультети Філологічний ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет філологічний факультет форум-театр європейський досвід формування культури толерантності українська перспектива освіта медіа мистецтво

З 14 до 16 червня команда філологічного факультету Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) дала старт непересічному явищу – форум-театру. Організатори підкреслили, що ця форма інтерактивного театру дала змогу глядачам впродовж трьох днів стати активними учасниками багатоцільової вистави. Робота тривала в межах масштабного проєкту EuroTolerCulture «Європейський досвід формування культури толерантності в українській перспективі: освіта, медіа, мистецтво» програми Еразмус+ напряму Жана Моне.

 

Мета задуму – створити простір для діалогу та пошуку рішень соціальних проблем через театральні дії. І, як результат, присутні змогли навчитися аналізувати «мову тіла» й тренуватися «говорити правильно». А ще – адекватно висловлювати свої емоції та думки. Насамперед це допомогло визначати гостросоціальні проблеми. І, звісно, згодом шляхи їхнього вирішення.

Як розповіли гості заходу, їм вдалося набути акторські навички та працювати в команді. Незвичайний формат зустрічі оцінили не лише студенти ЗНУ, але і його вступники із кількох запорізьких коледжів, Кушугумської гімназії та гімназії №4.

Після привітальних слів учасників занурили в історію створення форум-театру. А потім – знайомилися. На присутніх чекали різноманітні цікаві та навчальні вправи на уважність, пам'ять, розвиток уяви та комунікаційних навичок.

«Саме такі заходи, як форум-театр, а саме театральна вистава та арт-терапія може вам дозволити заглибитися в себе» – підкреслила декан філологічного факультету ЗНУ Ірина Бондаренко.

Учасники так описували свої почуття: «Виникають приємні асоціації з дитячими таборами», «почуваюсь дитиною», «трішки соромився на початку виконувати вправи», «підіймає настрій».

«Про захід дізналася від знайомої, стало цікаво відвідати. Вправи доволі цікаво виконувати», – розповіла учасниця форум-театру Дарина.

Організатори резюмували, що цей захід готували передусім для тих, хто відчував сили та енергію для змін і бажав би впливати на владу й суспільство та вирішувати проблеми громади. «Ми спробували "лупати сю скалу" разом і нам це вдалося! І тепер сформовані компетенції працюватимуть у майбутньому для подальшого поширення у громадській і освітній перспективі», - впевнено підбили підсумки координатори задуму.

Детальніше про проєкт EuroTolerCulture можна прочитати тут:

https://etc.znu.edu.ua

Для довідки

Цей метод форум-театру був розроблений бразильським режисером Аугусто Боалем у 1970-х роках як частина «Театру пригноблених». Метою форум-театру є створення простору для діалогу та пошуку рішень соціальних проблем через театральні дії. Вистава починається з короткої сценки, яка демонструє проблему або конфлікт, що має соціальне значення. Сценарій зазвичай базується на реальних подіях або питаннях, що хвилюють громаду. Інтерактивність прослідковується вже після першого показу сценки. Бо тоді глядачам пропонується втрутитися в події. Вони можуть замінити акторів і змінити розвиток подій, пропонуючи свої рішення проблеми. Кожна інтервенція обговорюється з усіма присутніми. Це дозволяє учасникам обмірковувати різні підходи до вирішення проблеми, аналізувати їх ефективність та можливі наслідки. Соціальна спрямованість форум-театру в тому, що процес зосереджується на соціальній взаємодії та активізації громади. Він використовується як інструмент для підвищення обізнаності про певні проблеми і для стимулювання колективних дій щодо їх вирішення. Також форум-театр часто застосовується в освітніх і тренінгових програмах, оскільки він допомагає учасникам розвивати навички вирішення проблем, комунікації, критичного мислення та емпатії. Завдяки своїй інтерактивній природі форум-театр стає потужним інструментом для соціальних змін, об’єднуючи людей навколо спільних проблем та сприяючи їхньому вирішенню через колективну творчість і співпрацю.

Дарина Куракіна, факультет журналістики

Стежте за новинами також у соцмережах пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

 

 

Схожі новини