Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Триває партнерство біологічного факультету ЗНУ з підприємствами: увага на зниження забруднення повітря

Триває партнерство біологічного факультету ЗНУ з підприємствами: увага на зниження забруднення повітря

Триває партнерство біологічного факультету ЗНУ з підприємствами: увага на зниження забруднення повітря
17.06.2024 09:21 Все Головні новини Факультети Біологічний ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет біологічний факультет кафедра загальної прикладної екології зоології стейкхолдери

Тринадцятого червня представники кафедри загальної та прикладної екології і зоології ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) долучилися до публічного обговорення ініціатив ПАТ «Запоріжсталь» і ПРАТ «Запоріжкокс» щодо отримання дозволу на  викиди забруднюючих речовин в атмосферу стаціонарними джерелами.  Участь у дискусії взяли професори Олександр Рильський, Ігор Чумаченко та доцентка Наталія Воронова. Вони розповіли, що ЗНУ співпрацює з ПАТ Запоріжсталь як базою виробничої практики, місцем працевлаштування випускників, стейкхолдерами освітньо-професійних та освітньо-наукових програм.

 

Тривала співпраця з підприємством, дозволила викладачам  кафедри  стати свідками європейської  екомодернізації, яка розпочалася в 2012 році і тому, коли в 2018 році громаді презентували результати великого екологічного проєкту, вони побачили  сучасне  технічне і програмне забезпечення контролю викидів. Деталі є тут http://surl.li/uismh

http://surl.li/uismq

Важливий результат для всіх мешканців міста: зниження  викидів пилу на 90%, а сірчаного ангідриду на 50%, тобто вагоме зменшення екологічного навантаження на регіон, яке закріплене меморандумом між комбінатом і ЗОВА та Запорізькою міською радою (інвестиції склали понад 235 мільйонів гривень). Контроль викидів в атмосферне повітря здійснюється через систему онлайн моніторингу викидів, що забезпечує надійність і ефективність експлуатації газоочисного устаткування. Важливо зазначити, що  кінцева вартість продукції на експорт напряму залежить від дотримання екологічних вимог. 

 ПРАТ «Запоріжкокс» технологічно повʼязане з ПАТ «Запоріжсталь», оскільки виробляє 10% коксу України і  забезпечує виробництво сталі в нашому регіоні. Позитивною практикою є впровадження замкненого циклу води на виробництві, тому стічні води не потрапляють до річки Дніпро.  Представники підприємства на заході відзвітували, що проведений капітальний ремонт дозволяє продовжити експлуатацію устаткування в воєнний час. 

Ці підприємства роблять значний внесок у розвиток країни та забезпечують робочі місця для тисячі людей нашого міста (в тому числі і випускників ЗНУ різних освітніх програм), сплачують податки, які йдуть на фінансування соціальних програм, а головне – на оборону країни. В  умовах воєнного стану ПАТ «Запоріжсталь» і ПРАТ «Запоріжкокс» намагаються вжити всіх можливих заходів для мінімізації впливу своїх викидів на навколишнє середовище. 

Підтримали ініціативи підприємств і науковці, і представники громадськості. Вони звертали увагу на важливість діяти в межах чинного законодавства, надали практичні рекомендації та зробили критичні зауваження, а головне  запропонували обʼєднати зусилля для залучення інвестицій в наш регіон для вирішення питання громадського моніторингу викидів промислових підприємств і покращення стану довкілля. 

Біологічний факультет

Стежте за новинами також у соцмережах пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

 

 

 

 

 

 

 

Схожі новини