Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / ЗНУ серед потужних міжнародних колег, новації №9600, «Літня школа»: про що ще говорили на ректораті

ЗНУ серед потужних міжнародних колег, новації №9600, «Літня школа»: про що ще говорили на ректораті

ЗНУ серед потужних міжнародних колег, новації №9600, «Літня школа»: про що ще говорили на ректораті
18.06.2024 10:58 Все Головні новини Факультети Коледжі та філії ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ректорат вступ 2024 профорієнтація літня школа

17 червня відбулося засідання ректорату Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University). Ректор Микола Фролов повідомив на його початку радісну новину: факультети іноземної філології, а також історії та міжнародних відносин уперше вибороли грант за програмою Horizon Europe у складі потужного консорціуму європейських університетів. Він відзначив особливу роль у цій перемозі зусиль проректорки з міжнародної та проєктної діяльності ЗНУ Олени Тупахіної. На думку Миколи Фролова, впродовж наступних трьох років реалізації проєкту – «Peace and Mobilities» (комплексного дослідження візій миру, генерованих вимушеними мігрантами) – університет повинен суттєво поліпшити показники власної наукової діяльності.

Про законопроєкт №9600

Ректор розповів про результати власного візиту до Міністерства освіти і науки України. Він відзначив, що розмови точилися й довкола теми законопроєкту №9000 «Про внесення змін до деяких законів України щодо підтримки наукової роботи в закладах вищої освіти». Незважаючи, що він наразі не підписаний, Микола Фролов переконаний, що наш університет вже має чимало звершень у його контексті, однак попереду ретельна підготовка та вироблення оптимальної моделі імплементації його положень. Перший проректор Олександр Бондар запевнив, що законопроєкт №9600 під пильним розглядом робочої групи, створеної за наказом ректора. У липні вона працюватиме активніше, коли матиме належне адміністративне підґрунтя, та неодмінно знайде ефективні моделі запровадження новацій у підтримці наукової роботи в університетах.

Про ефективну профорієнтацію

Ректор нагадав про те, що варто посилити взаємодію зі вступниками до магістратури до 21 червня, коли завершується реєстрація на додаткову сесію ЄВІ. Микола Фролов нагадав, що профорієнтаційні заходи на факультетах, в ІННІ, фахових коледжах мають відбуватися постійно, а інформація про них повинна поширюватись і на офіційному сайті вишу, і в соцмережах. Начальниця відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Галина Микитів розповіла, водночас, про те, що з 17 червня в ЗНУ стартувала Літня школа для учнів різних класів запорізьких шкіл. Її мета не тільки допомогти з користю провести дозвілля школярам, а й ближче познайомити їх із вишем. Стосовно того, як відбуваються сесії Національного мультипредметного тесту, Галина Микитів відзначила, що технічно й організаційно все гаразд.

Про навантаження

Ректор нагадав, що попередній розподіл навантаження на новий навчальний рік уже відбувся. Він упевнений, що кожен викладач перед літньою відпусткою одержить власну картку навантаження, адже має належно підготуватися до нового навчального року. На думку ректора, картина з навантаженням задовільна, колектив загалом буде збережено.

Проректор  з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура звернувся до присутніх із проханням ознайомитись зі змінами до положень університету («Положення про організацію освітнього процесу у ЗНУ»; «Положення про порядок розрахунку та розподілу навчального навантаження й перелік основних видів методичної, наукової, організаційної роботи науково-педагогічних працівників ЗНУ») та розробленим «Положенням про електронний курс навчальної дисципліни в системі електронного забезпечення навчання ЗНУ» (розміщено на сайті університету в рубриці «Громадське обговорення»).

Микола Фролов нагадав про завершення навчального року, отже, керівники мають тримати на контролі підготовку випускових документів на бакалавраті. Водночас він звернув увагу на те, що церемонії вручення дипломів бакалаврам мають бути урочистими, яскравими.

І ще про важливе

Проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук повідомив, що Центр культури та комунікацій готує календарний план випускних. Вже підготовлено навіть декілька сценаріїв свят.

Проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов запросив гарантів освітніх програм бакалаврського рівня, процедура акредитації яких запланована на наступний навчальний рік, узяти участь (Zoom-формат) 21 червня у засіданні.

До уваги членів нової Вченої ради ЗНУ, перше її засідання відбудеться 20 червня о 14:30.

Стежте за подіями вишу також у соцмережах пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

Схожі новини